Drelich. Prosto w splot – nowość od Ćwieka

Czekaliście na nową książkę Jakuba Ćwieka? W takim razie powiemy Wam: to już! Drelich. Prosto w splot, nowy kryminał autora miał premierę 24 marca!

Drelich. Prosto w splot - nowość od Ćwieka

Kim jest Marek Drelich?

Marek Drelich, główny bohater nowej książki Ćwieka, jest złodziejem. Nie jakimś tam złodziejaszkiem, ale zawodowcem, który zna swój fach od podszewki. W kuluarach cenią go za to, że zawsze można liczyć na jego profesjonalizm i opanowanie, do tego — gdy sytuacja tego wymaga — potrafi być naprawdę bezwzględny. Wydaje się, że w realiach półświatka nic nie jest w stanie go zaskoczyć.

Jednak to tylko strona zawodowa, bo Drelich tę prywatną od pracy oddziela grubą kreską, a nawet grubym murem. Ma dwoje dorastających dzieci, a nawet utrzymuje dość poprawne relacje z byłą żoną. Tę rzeczywistość udało mu się odizolować od świata, w jakim obraca się zawodowo. Tylko jest jeden szkopuł — nawet mimo wybitnego opanowania i planowania, nie zawsze można mieć wszystko pod kontrolą…

Drelich. Prosto w splot – kiedy wszystko się wali

I tak Wojciech Ćwiek przenosi czytelnika na przedmieścia Gdańska. Pewien gangster odkrywa sekret z przeszłości swojej żony, a ta tajemnica związana jest właśnie z Drelichem i zatrzęsie fundamentami, na jakich zbudował swoje prywatne życie. To śmiertelne zagrożenie nie tylko dla Drelicha, ale też jego najbliższych. Teraz złodziej będzie musiał zatroszczyć się o najbliższych. Czy uda mu się zachować sławny profesjonalizm? Oddzielić emocje od celu, na jakim ma się skupić?

Nowa książka Ćwieka to powieść sensacyjna, ale znajdziecie w niej też elementy charakterystyczne dla thrillerów. Możecie liczyć na historię, która nie zwalnia, trzyma w napięciu, a do tego zaskakuje i to nie tylko fabularnie, ale też bezbłędnym osadzeniem w naszej rzeczywistości. Po tę lekturę powinni sięgnąć właśnie ci czytelnicy, którzy mają ochotę na książkę „nieodkłdalną”, czyli taką, której nie sposób odłożyć, zanim nie pozna się rozwiązania akcji.

Drelich. Prosto w splot Wojciecha Ćwieka w naszej księgarni możecie znaleźć w tym miejscu. Książka została wydana przez Marginesy.

Przeczytaj także