Książki na majówkę – sprawdźcie!

Długi weekend już tuż-tuż, więc warto zastanowić się, jakie książki na majówkę warto mieć przy sobie. W związku z tym przygotowaliśmy dziś zestawienie, w którym każdy czytelnik znajdzie coś dla siebie. Ponieważ umieściliśmy tu powieść obyczajową, romans, książkę, która zainteresuje miłośników literatury młodzieżowej, czy mroczny thriller i coś z literatury pięknej. Są to gorące hity, na które warto zwrócić szczególną uwagę. A kiedy najlepiej nadrabiać książkowe zaległości lub sięgać po nowości? Właśnie podczas dłuższego weekendu, kiedy to będziemy mieli trochę czasu na relaks. Gotowi? Koniecznie sprawdźcie, co dziś przygotowaliśmy!

Przełęcz Diatłowa - kup na TaniaKsiazka.plKsiążki na majówkę – Przełęcz Diatłowa

Sprawa grupy Diatłowa do dziś wzbudza wiele kontrowersji, a wokół niej narosło sporo mitów i teorii spiskowych. Autorka pozwala czytelnikom spojrzeć na tę wyprawę, zakończoną tragiczną śmiercią jej uczestników, z perspektywy faktów i dokumentów, do których dotarła. Jednocześnie odbiorcy otrzymują równoległą historię bohaterki, która stara się złożyć w całość elementy tej układanki.

Książki na majówkę – Ważka. PrzeobrażenieWażka. Przeobrażenie - kup na TaniaKsiazka.pl

Główną bohaterką książki jest Weronika, która straciła rodziców podczas III wojny światowej. Wychował ją system. Teraz staje przed prawdziwą szansą – właśnie zaczęła pracę w korporacji. W związku z tym może korzystać z wielu przywilejów, niedostępnych zwykłym śmiertelnikom. Życie kobiety wydaje się poukładane i spokojne, aż do pewnego czasu… Ponieważ na jej drodze staje agent tajnej policji, którego zamiary wobec niej nie są jasne.

Książki na majówkę - sprawdź na TaniaKsiazka.plKsiążki na majówkę – Quichotte, nowe wydanie

Sam DuChamp, drugorzędny autor thrillerów szpiegowskich, zainspirowany dziełem Cervantesa tworzy postać Quichotte’a. To szarmancki akwizytor o zmąconym umyśle i obsesji na punkcie telewizji. Wkrótce bohater zakochuje się niedorzecznie w telewizyjnej gwieździe, Salmie R. W towarzystwie (wymyślonego) syna Sancza, Quichotte wyprawia się w awanturniczą podróż przez Amerykę, by udowodnić, że jest godny jej ręki. Tymczasem jego twórca musi się zmierzyć z własnymi, nie mniej palącymi problemami.

Książki na majówkę – SkandalKsiążka Skandal - kup na TaniaKsiazka.pl

Julia już dawno przyzwyczaiła się do spełniania oczekiwań innych. W końcu jest córką tatusia milionera, jego oczkiem w głowie, przyszłością interesów. W oczach innych jest zwariowaną i żywiołową kobietą, a tym samym lubianą przez wszystkich. Jednak, kiedy tylko światła gasną, zamienia się w prawdziwą femme fatale. Wkrótce na jej drodze staje gburowaty angielski arystokrata. I zaczyna łączyć ich tajemnica oraz niewytłumaczalne napięcie. To jeden z najważniejszych klientów jej ojca. Czy wypada, żeby Julia go uwiodła? Skandal wisi w powietrzu.

Książki na majówkę - sprawdź na TaniaKsiazka.plKsiążki na majówkę – Las na granicy światów

Miasteczko Fairfold to jedno z tych niewielu miejsc, w których magia nieznacznie przenika do naszej rzeczywistości. Czasem zdarza się, że ktoś znika w niewyjaśnionych okolicznościach. Jednak dotyczy to głównie turystów i nie niepokoi mieszkańców. Jednak w tym roku coś się zmieniło. Ponieważ z okolicznej puszczy wyłania się nieprzenikniona groza. Odkąd ktoś strzaskał szklaną trumnę, w której spoczywał śpiący królewicz, apokaliptyczna bestia imieniem Rozpacz zagraża wszystkim mieszkańcom miasteczka. Poza tym Hazel znajduje niezwykły miecz, a przy tym niezbyt pamięta, co robiła przez ostatnich pięć lat…

Książki na majówkę – God ModeGod Mode - kup na TaniaKsiazka.pl

Młoda kobieta o świcie budzi się w pokoju hotelowym. Jednak nie potrafi przypomnieć sobie, jak się tu znalazła i co wydarzyło się wieczorem dnia poprzedniego. Ponadto uświadamia sobie, że nie pamięta swojego imienia oraz tego, kim jest. Już wkrótce okazuje się również, że została wplątana w poważną aferę i morderstwo. Teraz nie tylko ona szuka samej siebie, szukają jej także inni. I nie wiadomo, jakie mają zamiary.

Przy okazji przypominamy o promocji Lekkie książki na majówkę do -45%, gdzie możecie znaleźć inne propozycje w sam raz dla siebie. Promocja trwa do 4 maja.

Przeczytaj także