Długi kosmos – Terry Pratchett i Stephen Baxter

Długi kosmos to nie lada gratka dla wszystkich miłośników twórczości science fiction. Idealny duet, którym zachwycają się największe branżowe czasopisma. Tym razem czytelnicy w Polsce będą mieli niepowtarzalną okazję zetknąć się z efektem współpracy dwóch wybitnych nazwisk w dziedzinie literatury. Wydarzenie tym znaczniejsze, że Pratchett zmarł w 2015 roku. Jest to więc jedna z nielicznych okazji, by uzupełnić domową biblioteczkę o nowość spod pióra ów pisarza.

Długi kosmos – niezwykle kosmiczna historia

Książka pojawi się w sprzedaży w maju, a dokładniej 12 maja 2017 roku. Czego mogą spodziewać się czytelnicy po tak popularnych nazwiskach i niezwykłych geniuszach słowa?

Akcja powieści rozpoczyna się w latach 2070-2071. To prawie sześćdziesiąt lat po Dniu Przekroczenia. Na Długiej Ziemi zaczęła rozwijać się całkiem nowa, postludzka społeczność Następnych.

Siedemdziesięcioletni Joshua Valienté staje przed kolejną i ostatnią już samotną wyprawą do Wysokich Meggerów. Jak się jednak okaże, ów przygoda zamieni się w ogromnych rozmiarów katastrofę. Kiedy jego życiu zaczyna zagrażać śmierć, jedynym ratunkiem staje się stado trolli. Jednak w chwili, gdy bohaterowi przychodzi zmierzyć się z własną śmiertelnością, Długa Ziemia odbiera sygnał z gwiazd. Impuls odebrany przez radioastronomów i co bardziej zaskakujące, także przez trolle i wielkie trawersery. Komunikat prosty, ale o porażających konsekwencjach, brzmi: Dołączcie do nas.

Nowa rasa Następnych szybko odkrywa, że ów wiadomość zawiera także instrukcję budowy ogromnej, sztucznej inteligencji. Jednak, by uzyskać możliwość jej skonstruowania, muszą szukać pomocy w uprzemysłowionym świecie ludzi. W końcu krok po kroku montują komputer wielkości kontynentu, który na zawsze zmieni miejsce Długiej Ziemi w kosmosie. I ostatecznie ujawni prawdziwy cel tajemniczych nadawców wiadomości…

Przypominamy, że książka Długi kosmos w sprzedaży pojawi się 12 maja bieżącego roku. Znajdziecie ją tutaj. Gorąco polecamy!

Przeczytaj także