Diamentowa góra – Cecily Wong

Diamentowa góra - zobacz książkę w TaniaKsiazka.pl >>Już 19 maja 2017 roku w sprzedaży pojawi się powieść pt. Diamentowa góra. Przypadnie ona do gustu wszystkim miłośniczkom wielopokoleniowych historii. Autorka stworzyła niezwykle liryczną i zapierającą dech w piersiach baśń, która skradnie wasze serca już od pierwszych stron. Wszystko, dlatego że zawiera w sobie najważniejsze elementy dobrej książki. Magiczną miłość, szokujące kłamstwa i mnóstwo intryg. A przy tym została  doprawiona heroicznymi czynami oraz olbrzymią nadzieją. Gwarantujemy, że przy tej historii nie będziecie się nudziły.

Diamentowa góra i jej szczyt

Frank Leong na początku XIX wieku opuszcza Chiny wraz z całą rodziną i udaje się na wyspę Oʻahu. Ten krok wiązał się z porzuceniem działalności, którą prowadził w porcie Qingdao, a która sprawiła, że stał się bajecznie bogaty. Ów wyprawa nie uchroniła jednak rodziny Leongów przed starożytną klątwą. Jak głosi legenda, każdy człowiek przeznaczony jest konkretnej osobie. Przekleństwem jest, kiedy para dobierze się inaczej. Taka pomyłka zwana jest „supłem”.

Bohaterka Amy pochodzi z biednej rodziny i zmuszona jest poślubić Bohaia Leonga, tylko po to, by zapewnić krewnym godny byt. Sama jednak kocha zupełnie innego mężczyznę, młodego żołnierza.

Klątwa daje o sobie znać, kiedy ojciec Bohaia zostaje zamordowany. Od tej pory rusza bezwzględna i niebezpieczna machina losu, w którą zostają wciągnięci wszyscy członkowie rodziny. Wraz ze śmiercią patriarchy bliscy muszą pożegnać się z bogactwem i dobrobytem, w jakim żyli do tej pory.

Kiedy już zdaje się, że wszyscy przywykli do prozy życia, po 20 latach na wyspę przychodzi list. Zawiera on okrutne wyznanie, wstrząsające światem całego rodu. Jedyną nadzieją na ocalenie honoru jest młoda i ciężarna córka Amy, Theresa.

Książkę pt. Diamentowa góra znajdziecie tutaj. Jednocześnie przypominamy, że jej sprzedaż rozpocznie się 19 maja bieżącego roku. Gorąco polecam!

Przeczytaj także