Der die das

Der die das

Der die das neu 4 Zeszyt ćwiczeń - Kozubska Marta, Krawczyk Ewa, Zastąpiło Lucyna

Der die das neu 4 Zeszyt ćwiczeń – Kozubska Marta, Krawczyk Ewa, Zastąpiło Lucyna

 

Zeszyt ćwiczeń będący uzupełnieniem podręcznika do nauki języka niemieckiego dla klasy IV „der, die, das”. Zeszyt wchodzi w skład kompletu : – podręcznika – kasety magnetofonowej – poradnika dla nauczyciela.

Katarzyna R. 2010-10-26
Jestem bardzo zadowolona z zakupu w TaniaKsiazka.pl. Szybka dostawa, towar bez zarzutu. POLECAM
Ocena: 5


 

Der die das neu 5 Zeszyt ćwiczeń – Kozubska Marta, Krawczyk Ewa, Zastąpiło Lucyna
Podręcznik prezentuje tematy dotyczące zainteresowań i problemów życia codziennego piątoklasistów. Zawiera różnorodne ćwiczenia, rozwijające wszystkie sprawności językowe, a testy dla uczniów zamieszczone w zeszycie ćwiczeń pomagają ocenić im zdobyte umiejętności.

Der die das neu 2 Podręcznik z płytą CD Kurs kontynuacyjny – Kozubska Marta, Krawczyk Ewa, Zastąpiło Lucyna
Podręcznik do języka niemieckiego dla 2 klasy gimnazjum Nr dopuszczenia: 114/03

der die das

Der die das neu 6 Podręcznik z płytą CD – Kozubska Marta, Krawczyk Ewa, Zastąpiło Lucyna

 

Zakres materiału leksykalnego i gramatycznego prezentowany w podręczniku dostosowany jest do potrzeb komunikacyjnych dzieci. Pełne wdzięku i fantazji rysunki sprzyjają utrwaleniu poznanego słownictwa i konstrukcji gramatycznych, przemawiają do wyobraźni uczniów i uatrakcyjniają naukę. Materiał ilustracyjny wzbogaca również wiedzę uczniów na temat krajów niemieckiego obszaru językowego. Ciekawe, różnorodne ćwiczenia i teksty umożliwiają zdobywanie wiedzy w sposób uporządkowany i konsekwentny, zaś testy zamieszczone w zeszycie ćwiczeń pozwalają uczniom na samodzielne sprawdzenie zdobytych umiejętności.

Agnieszka P. 2009-03-21
Jak najbardziej polecam tego sprzedawce;) błyskawiczna przesyłka, świetny kontakt, książki dobre i owiele tańsze niż w innych sklepach.
Ocena: 5


 

Der die das neu 1 Podręcznik z płytą CD Kurs kontynuacyjny – Kozubska Marta, Krawczyk Ewa, Zastąpiło Lucyna
Podręcznik do języka niemieckiego dla klasy 1 gimnazjum Nr dopuszczenia: 152/02

Der die das Grammatik Gramatyka niemiecka - Kozubska Marta, Krawczyk Ewa, Zastąpiło Lucyna

Der die das Grammatik Gramatyka niemiecka – Kozubska Marta, Krawczyk Ewa, Zastąpiło Lucyna

 

Książka pomocnicza przeznaczona dla uczniów szkół podstawowych. Każdy z siedmiu rozdziałów rozpoczyna prezentacja zjawisk gramatycznych. Zastosowane tu symbole i ilustracje mają ułatwić uczniom ich zrozumienie i zapamiętanie. Każdy z siedmiu rozdziałów rozpoczyna prezentacja zjawisk gramatycznych. Ćwiczenia praktyczne zostały podzielone na trzy poziomy: pierwszy przeznaczony dla uczniów klasy czwartej, drugi dla uczniów klasy piątej i trzeci dla uczniów klasy szóstej. Na końcu zamieszczono rozwiązania wszystkich ćwiczeń.

der die das

Der die das neu 2 Materiały pomocnicze dla nauczyciela - Baranek Milada, Kubicka Aleksandra

Der die das neu 2 Materiały pomocnicze dla nauczyciela – Baranek Milada, Kubicka Aleksandra

 

Niniejsza publikacja zawiera materiały dodatkowe dla nauczycieli pracujących z częścią 2. Serii der, die, das neu. Podręcznik do języka niemieckiego dla klasy 2 gimnazjum. Kurs kontynuacyjny. W publikacji znaleźć można test semestralny i roczny, quiz, propozycje prac projektowych.

ich und du 2 Poradnik dla nauczyciela – Kubicka Aleksandra
ich und du to nowy kurs – znanego zespołu autorskiego – do nauki języka niemieckiego. Jest to kurs sześcioletni, przeznaczony dla dzieci rozpoczynających naukę języka w klasie pierwszej szkoły podstawowej. Głównym celem kursu jest przygotowanie uczniów do rozumienia i komunikowania się w języku niemieckim. Wiersze, piosenki, zabawy, gry – tak…

ich und du 4 Poradnik dla nauczyciela – Kubicka Aleksandra
Poradnik dla nauczyciela zawiera szczegółowe omówienie kursu oraz metody pracy z dziećmi. Nauczyciel znajdzie w nim również rozkład materiału, przykładowe scenariusze lekcji, opisy gier i zabaw oraz propozycje ćwiczeń na lekcje powtórzeniowe.

der die das 8 Podręcznik - Halej Lucyna i inni

der die das 8 Podręcznik – Halej Lucyna i inni

 

Droga część zestawu czteroletniego kursu nauki języka niemieckiego, w którego skład wchodzą:- Podręcznik do języka niemieckiego – Zeszyst ćwiczeń dla gimnazjum – Książka dla nauczyciela- Kaseta magnetofonowaCałość stanowi atrakcyjną metodę nauczania języka niemieckiego wykorzystującą nowoczesne techniki prezentacji i utrwalania materiału, rozwijającą myślenie, aktywizującą i wykorzystującą wiedzę uczniów. Tematy prezentowane w podręczniku, takie jak: przyjęcie urodzinowe, prywatka, konflikty i przyjaźnie między chłopcami i dziewczętami, z pewnością zainteresują młodzież.

eins zwei drei 3 Zeszyt ćwiczeń – Halej Lucyna, Kozubska Marta, Krawczyk Ewa
Podręcznik do nauki języka niemieckiego dla najmłodszych oparty na najnowszych osiągnięciach dydaktyki i metodyki nauczania. Stwarza możliwości kreatywnych rozwiązań w pracy z dziećmi. Proponowane teksty, gry, piosenki , zabawy i ćwiczenia dostosowane są tematycznie i metodycznie do możliwości intelektualnych i potrzeb emocjonalnych dziecka….

Der die das neu 4 Podręcznik z płytą CD - Kozubska Marta, Krawczyk Ewa, Zastąpiło Lucyna

Der die das neu 4 Podręcznik z płytą CD – Kozubska Marta, Krawczyk Ewa, Zastąpiło Lucyna

 

Podręcznik prezentuje tematy dotyczące zainteresowań i problemów życia codziennego czwartoklasistów. Zawiera różnorodne ćwiczenia, rozwijające wszystkie sprawności językowe.Szata graficzna i pełne fantazji rysunki pobudzają wyobraźnię i skłaniają uczniów do odważnego formułowania wypowiedzi. Liczne zdjęcia, a także teksty piosenek, gry i zabawy dydaktyczne przybliżają dzieciom realia krajów niemieckojęzycznych. Nr dopuszczenia: 155/00

Der die das neu 1 Zeszyt ćwiczeń z płytą CD – Kozubska Marta, Krawczyk Ewa, Zastąpiło Lucyna
Zeszyt ćwiczeń to zbiór różnorodnych zadań, gier i zabaw językowych, dzięki którym uczniowie utrwalają i poszerzają poznany materiał. Skonstruowany jest tak samo jak podręcznik. Każdej fazie z podręcznika (A, B, C…) odpowiada zestaw ćwiczeń (A1, A2, A3…). Każdy rozdział kończy test do samooceny, który umożliwia uczniom poznanie swoich…

ich und du 1 Podręcznik do języka niemieckiego z płytą CD – Kozubska Marta, Krawczyk Ewa, Zastąpiło Lucyna
Podręcznik dla klasy pierwszej składa się z 12 jednostek. Każda jednostka to: – strona rozdziałowa, na której prezentowane jest nowe słownictwo – minidialogi, które uczą komunikacji – piosenka, dzięki której dzieci łatwiej zapamiętują nowe słowa i zwroty – zadanie na rozumienie ze słuchu. Do każdej strony tytułowej przygotowane zostało…

ich und du 3 Podręcznik do języka niemieckiego z płytą CD – Kozubska Marta, Krawczyk Ewa, Zastąpiło Lucyna
Podręcznik dla klasy trzeciej składa się z 14 jednostek oraz zeszytu do nauki słówek. Jak w części pierwszej każda jednostka składa się ze strony rozdziałowej, prezentującej nowe słownictwo, strony z minidialogami, tekstu towarzyszącemu nagraniu oraz z zadania na rozumienie ze słuchu. Dziesięć pierwszych jednostek dotyczy tematów takich jak:…

Alles Klar 2b

Alles klar 2B Podręcznik z ćwiczeniami - Wąsik Zofia, Łuniewska Krystyna, Tworek Urszula i inni

Alles klar 2B Podręcznik z ćwiczeniami – Wąsik Zofia, Łuniewska Krystyna, Tworek Urszula i inni

 

Podręcznik „Alles klar 2B” jest kontynuacją podręcznika „Alles klar 2A”. Zawiera osiem rozdziałów tematycznych (8-16), w których są poruszane aktualne problemy młodzieży w wieku licealnym. Oryginalne teksty, zaczerpnięte z niemieckojęzycznej prasy młodzieżowej i Internetu, wzbudzają duże zainteresowanie uczniów. Materiał książki wzbogacono o dodatkowe ćwiczenia aktywizujące typu pro-contra oraz stymulusy, przygotowujące do egzaminu maturalnego. W komplecie płyta CD.

Alles Klar 2b

Alles klar 2B Płyta CD do podręcznika – Wąsik Zofia, Łuniewska Krystyna, Tworek Urszula i inni

 

Płyta CD audio zawiera kilkadziesiąt nagrań w formie dialogów, wywiadów i piosenek. Wszystkie nagrania mają dodatkowy podkład dźwiękowy, symulujący naturalne odgłosy szkoły, miasta, domu. Na płycie zawarto również dodatkowe ćwiczenia fonetyczne. Nagrań dokonano przy wyłącznym udziale rodowitych Niemców, z zachowaniem naturalnych predyspozycji fonetycznych, aby jak najbardziej zbliżyć nagrania do wypowiedzi oryginalnych. Płyta CD stanowi materiał pomocniczy do pracy w szkole lub do samodzielnej nauki w domu. W komplecie z podręcznikiem „Alles klar 2B”.

Alles klar 2B Podręcznik z ćwiczeniami + CD - Wąsik Zofia, Łuniewska Krystyna, Tworek Urszula

Alles klar 2B Podręcznik z ćwiczeniami + CD – Wąsik Zofia, Łuniewska Krystyna, Tworek Urszula

 

Wydanie zmienione cyklu podręczników „alles klar” – zakres podstawowy jest przeznaczone dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, rozpoczynających naukę języka niemieckiego w wymiarze dwóch lub trzech godzin tygodniowo i przygotowuje do matury na poziomie podstawowym. Podręcznik prowadzi do poziomu B1 w Europejskim Systemie Opisu Kształcenia Językowego. Cele, treści i założenia metodyczne są zgodne z podstawą programową, ESOKJ i założeniami Europejskiego Portfolio Językowego. Komplet na jeden rok nauki składa się z dwóch części (a i b), po jednej na semestr. Każda część łączy w sobie podręcznik i zeszyt ćwiczeń oraz zawiera płytę CD. Budowa cyklu umożliwia rozpoczęcie nauki w grupach zaawansowanych od części 1b lub 2a. Główna zmiana w nowym wydaniu cyklu to ograniczenie materiału i dostosowanie go do liczby godzin. Nowością są także: • przejrzyście sformułowane cele kształcące, • zadania o podwyższonym stopniu trudności, • propozycje prac projektowych, • przejrzyste rozdziałowe zestawienie słownictwa przewidzianego do aktywnego opanowania, • testy rozdziałowe zaopatrzone w klucz i w punktację umożliwiające samokontrolę i samoocenę, • obszerny słowniczek alfabetyczny, • odsyłacze do części ćwiczeniowej i publikacji pomocniczej „alles klar – Grammatik”. Podobnie jak poprzednie wydanie również „alles klar 2b” – zakres podstawowy zawiera propozycje zadań maturalnych pozwalających na kompleksowe przygotowanie do egzaminu bez konieczności korzystania z innych źródeł. Poruszane w podręczniku aspekty społeczne i kulturowe to: korzystanie z dóbr…

Alles klar 1A Podręcznik z ćwiczeniami + CD – Wąsik Zofia, Łuniewska Krystyna, Tworek Urszula
Wydanie zmienione cyklu podręczników „alles klar” – zakres rozszerzony jest przeznaczone dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, rozpoczynających naukę języka niemieckiego w wymiarze czterech lub więcejgodzin tygodniowo i przygotowuje do matury na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Podręcznik prowadzi do poziomu B2 w Europejskim Opisie Systemu…

Wiedza o kulturze Podręcznik Część 2 – Chmielewski Krzysztof, Krawczyk Jarosław
To kontynuacja podręcznika WIEDZA O KULTURZE, część 1 dla liceum ogólnokształcącego, liceum profilowanego i technikum w zakresie podstawowym. Podręcznik zawiera treści z zakresu historii sztuki, teatru, muzyki i filmu w układzie chronologicznym – od oświecenia do współczesności. Autorzy opisują, jak sztuka się zmieniała, jakim służyła celom,…

Geografia 2 Podręcznik Człowiek gospodarzem Ziemi – Wład Paweł
Jest to połączenie podręczników do zakresu podstawowego i rozszerzonego w jednym woluminie. Dzięki ujednoliconej numeracji stron pozwala na bezproblemowe wykorzystanie w tej samej klasie jednego połączonego i dwóch osobnych podręczników.

Alles Klar 2b

Alles klar 2B Podręcznik z ćwiczeniami + CD - Wąsik Zofia, Łuniewska Krystyna, Tworek Urszula

Alles klar 2B Podręcznik z ćwiczeniami + CD – Wąsik Zofia, Łuniewska Krystyna, Tworek Urszula

 

Wydanie zmienione cyklu podręczników „alles klar” – zakres rozszerzony jest przeznaczone dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, rozpoczynających naukę języka niemieckiego w wymiarze czterech lub więcej godzin tygodniowo i przygotowuje do matury na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Podręcznik prowadzi do poziomu B2 w Europejskim Systemie Opisu Kształcenia Językowego. Cele, treści i założenia metodyczne są zgodne z podstawą programową , ESOKJ i założeniami Europejskiego Portfolio Językowego. Komplet na jeden rok nauki składa się z dwóch części (a i b), po jednej na semestr. Każda część łączy w sobie podręcznik i zeszyt ćwiczeń oraz zawiera płytę CD. Budowa cyklu umożliwia rozpoczęcie nauki w grupach zaawansowanych od części 1b lub 2a. Cykl „alles klar” – zakres rozszerzony to: • przejrzyście sformułowane cele kształcące, • zadania o podwyższonym stopniu trudności, • propozycje prac projektowych, • zadania maturalne na poziomie podstawowym i rozszerzonym, • przejrzyste zestawienie słownictwa przewidzianego do aktywnego opanowania, • testy rozdziałowe zaopatrzone w klucz i w punktację umożliwiające samokontrolę i samoocenę, • obszerny słowniczek alfabetyczny, • odsyłacze do części ćwiczeniowej oraz do publikacji pomocniczej „alles klar – Grammatik”. Podręcznik „alles klar 2b” – zakres rozszerzony zawiera propozycje zadań maturalnych pozwalających na kompleksowe przygotowanie do egzaminu bez konieczności korzystania z innych źródeł. Poruszane w podręczniku aspekty społeczne i kulturowe to: środowisko naturalne, jego zmiany i ich…

Genial 2B Kompakt podręcznik z ćwiczeniami – Funk Hermann, Koenig Michael, Koithan Ute i inni
Kolejna część cyklu geni@l kompakt. Dołączona gratis płyta CD, zawierająca nagrania z części podręcznikowej i ćwiczeniowej, umożliwia uczniowi indywidualną pracę w domu, przygotowuje go do samodzielności w procesie uczenia się i dostarcza gotowych wzorów do dialogów. Uczeń może łatwiej pokonać barierę mówienia. „Muszę przyznać, że jest to…

Genial 2A Kompakt podręcznik z ćwiczenia – Funk Hermann, Koenig Michael, Koithan Ute i inni
Kolejna część cyklu geni@l kompakt. Dołączona gratis płyta CD, zawierająca nagrania z części podręcznikowej i ćwiczeniowej, umożliwia uczniowi indywidualną pracę w domu, przygotowuje go do samodzielności w procesie uczenia się i dostarcza gotowych wzorów do dialogów. Uczeń może łatwiej pokonać barierę mówienia. „Muszę przyznać, że jest to…

Alles klar 2B Podręcznik z ćwiczeniami + CD - Wąsik Zofia, Łuniewska Krystyna, Tworek Urszula i inni

Alles klar 2B Podręcznik z ćwiczeniami + CD – Wąsik Zofia, Łuniewska Krystyna, Tworek Urszula i inni

 

Cykl do nauki języka niemieckiego w liceum ogólnokształcącym, liceum profilowanym i technikum zgodny z Programem nauczania DKOS-4015-119/02. Kurs dla początkujących i kontynuujących naukę po gimnazjum przeznaczony do realizacji w wymiarze 2–3 godzin tygodniowo, przygotowujący do matury na poziomie podstawowym. Prowadzi do poziomu B1 w Europejskim Opisie Systemu Kształcenia Językowego i jest zgodny z założeniami Europejskiego Portfolio Językowego. Komplet materiałów na jeden rok nauki składa się z dwóch książek ucznia (a i b), po jednej na semestr, oraz książki nauczyciela. Każda książka ucznia zawiera część podręcznikową i ćwiczeniową oraz płytę CD. W grupach zaawansowanych można rozpocząć naukę od części 1b lub 2a. Podręcznik zawiera: – zadania o podwyższonym stopniu trudności (dla chętnych), – zadania maturalne na poziomie podstawowym, – propozycje prac projektowych, – rozdziałowe zestawienia aktywnego słownictwa, – testy rozdziałowe z kluczem i punktacją, – obszerny słowniczek alfabetyczny, – odsyłacze do części ćwiczeniowej i do „alles klar – Grammatik”

Chemia w gimnazjum podręcznik z płytą CD – Kluz Zofia, Łopata Krystyna, Odrowąż Ewa i inni
Dzięki chemii w gimnazjum: – zdobędziesz podstawy aktualnej wiedzy chemicznej i poznasz, jak jest użyteczna – nauczysz się przeprowadzania obserwacji, doświadczeń, analizowania ich przebiegu, formułowania wniosków – zrozumiesz, że chemia – jako przedmiot odkrywający świat substancji – jest interesująca

Genial 1B Kompakt podręcznik z ćwiczeniami – Funk Hermann, Koenig Michael, Koithan Ute i inni
Podrcznik przeznaczony jest dla uczniów pierwszej klasy gimnazjum i obejmuje materiał na jeden semestr nauki. Uczniowie kontynuujący naukę języka niemieckiego mogą rozpocząć od części genial kompakt 1b.

chemia m litwin

Chemia Nowej Ery 1 Zeszyt ćwiczeń - Kulawik Teresa

Chemia Nowej Ery 1 Zeszyt ćwiczeń – Kulawik Teresa

 

Uzupełnieniem podręcznika „Chemia Nowej Ery, część 1” jest zeszyt ćwiczeń autorstwa Danuty Babczonek-Wróbel, Teresy Kulawik i Marii Litwin. Publikacja zawiera zadania o różnym stopniu trudności, skorelowane z treściami w podręczniku i dostosowane do indywidualnych możliwości uczniów. Tak przygotowany zestaw zadań umożliwia uczniom rzetelne przygotowanie się do egzaminu gimnazjalnego. Zeszyt ćwiczeń umożliwia utrwalenie wiadomości, pozwala także ćwiczyć umiejętność zapisywania obserwacji i formułowania wniosków. Każdy z trzech działów – Substancje chemiczne i ich przemiany, Atom i cząsteczka, Woda i roztwory wodne – kończy test składający się z zadań otwartych i zamkniętych (Sprawdź, czy potrafisz …).

AGNIESZKA N. 2010-04-08
Dziekuję , jestem bardzo zadowolona z szybkiej obsługi pozdrawiam Agnieszka
Ocena: 5


 

chemia m litwin

Wspólna chemia – Horwath Witold

 

Horwath jest jednym z nielicznych polskich pisarzy potrafiących skonstruować pełnokrwiste postaci bohaterów, rozpisać świetne dialogi, umiejętnie dozować napięcie i grozę, by następnie rozładować naelektry-zowaną atmosferę lekkim żartem. Prowadzi przy tym grę z czytelnikiem, czerpiąc z niej przyjemność. O kimś takim mówi się: urodzony pisarz. Krzysztof Masłoń, „Rzeczpospolita”

Ptakon – Horwath Witold
Młody prokurator odkrywa nagle mroczną tajemnicę przeszłości swojej żony. To pierwszy, jakże dramatyczny, punkt zwrotny powieści. A potem, jak w słynnej formule Hitchocka, napięcie systematycznie rośnie. Co zwycięży na koniec w Janie Milewskim – wierność wyznawanym zasadom, czy miłość do Anny?

Ognista kula – Kowalski Witold
To książka o dzieciństwie Marszałka Józefa Piłsudskiego, nie jest typową biografią, zawiera bowiem tylko niektóre sceny z wczesnego okresu jego życia, przedstawione w zbeletryzowanej formie. Jest to książka dla dzieci, które chcą poznać życie tego niezwykłego człowieka, o którym bedą się uczyły na lekcjach historii.

Chemia organiczna - Hart Harold, Craine Leslie E., Hart David J.

Chemia organiczna – Hart Harold, Craine Leslie E., Hart David J.

 

Omawiane zagadnienia są podawane w formie wykładu i nawiązują do praktycznych aspektów chemii organicznej. W książce przedstawiono wszystkie klasy związków organicznych oraz cztery główne rodzaje związków o znaczeniu biologicznym: lipidy, węglowodany, białka i kwasy nukleinowe. Przyswojenie przedstawionych zagadnień na pewno ułatwią liczne zadania i przykłady. DODRUK

Krótkie wykłady Chemia analityczna – Kealey D., Haines P.J.
Książka stanowi zwięzły, lecz wyczerpujący podręcznik chemii analitycznej dla studentów. Umożliwia on łatwy dostęp do zasadniczych informacji z tej dziedziny. W książce przedstawiono wszystkie ważne obszary chemii analitycznej w sposób łatwy do nauki i szybkiej powtórki. Jeśli uczysz się chemii analitycznej i potrzebujesz książki łatwej do…

Duchy Białego Domu – Martin Joel, Birnes William J.
– Jakie tajemnice zdradził John F. Kennedy – już po swojej śmierci? – Czemu Pierwsza Dama – Hillary Clinton – czuła potrzebę nawiązania kontaktu z jedną ze swoich poprzedniczek? – Który z prezydentów przyznawał prywatnie, że widział UFO? – Jakie jest źródło niesamowitego światła bijącego z Pokoju Różanego? Skandale…

Chemia organiczna część 4 – McMurry John
Znakomity podręcznik chemii organicznej * przystępny, systematyczny wykład chemii organicznej * nowatorski sposób wyjaśniania mechanizmów reakcji * doskonały pod względem dydaktycznym i metodycznym układ materiału * bogaty materiał ilustracyjny W niniejszym wydaniu: – podręcznik powiązano z bogatym materiałem rozszerzającym i uzupełniającym,…

chemia m litwin

Chemia 1 Ogólna Nieorganiczna + ściąga

Chemia 1 Ogólna Nieorganiczna + ściąga

 

Gotowe rozwiązania zadań. Krok po kroku do wyniku. Precyzyjnie opisane wzory. Zamiast korepetycji. Mini ściąga na klasówkę w środku.

Chemia 2 Organiczna + ściąga
Gotowe rozwiązania zadań. Krok po kroku do wyniku. Precyzyjnie opisane wzory. Zamiast korepetycji. Mini ściąga na klasówkę w środku.

Chemia 1 Ogólna + ściąga
Gotowe rozwiązania zadań. Krok po kroku do wyniku. Precyzyjnie opisane wzory. Zamiast korepetycji. Mini ściąga na klasówkę w środku.

Chemia 2 Organiczna + ściąga

Chemia 2 Organiczna + ściąga

 

Gotowe rozwiązania zadań. Krok po kroku do wyniku. Precyzyjnie opisane wzory. Zamiast korepetycji. Mini ściąga na klasówkę w środku.

Chemia 3 Nieorganiczna + ściąga
Gotowe rozwiązania zadań. Krok po kroku do wyniku. Precyzyjnie opisane wzory. Zamiast korepetycji. Mini ściąga na klasówkę w środku.

Matura nowa Chemia - Król Iwona

Matura nowa Chemia – Król Iwona

 

Książka zawiera kompletne arkusze egzaminacyjne. Jest unikatowa, ze względu na: *komentarz do klucza, zawierający omówienie zamieszczonych w arkuszu zadań oraz wskazanie dróg ich rozwiązania; *dokładne omówienie arkusza egzaminacyjnego poziomu podstawowego; *dokładne omówienie arkusza egzaminacyjnego poziomu rozszerzonego; *przykładowe arkusze egzaminacyjne w formie gotowej do powielania i rozwiązywania, zarówno indywidualnie, jak i przez całe zespoły klasowe; *klucz odpowiedzi; *modele odpowiedzi, zawierające przykładowe rozwiązania zadań oraz ocenę sposobu rozwiązania.

Matura nowa Geografia – Ryczko Iwona
Książka zawiera kompletne arkusze egzaminacyjne. Jest unikatowa, ze względu na: *komentarz do klucza, zawierający omówienie zamieszczonych w arkuszu zadań oraz wskazanie dróg ich rozwiązania; *dokładne omówienie arkusza egzaminacyjnego poziomu podstawowego; *dokładne omówienie arkusza egzaminacyjnego poziomu rozszerzonego; *przykładowe arkusze…

Tablice chemiczne – Król Iwona
Przejrzysty układ Niezastąpione na lekcji i w domu Zgodne z potrzebami uczniów i wymaganiami nauczycieli

Matura nowa Język niemiecki – Krawczyk Elżbieta
Publikacja zawiera arkusze stworzone na wzór oryginalnych, które będą musieli rozwiązać tegoroczni maturzyści. Mogą się oni spodziewać, że właśnie takie lub bardzo podobne pytania i polecenia spotkają na najbliższej maturze. Unikatowa ze względu na: *komentarz do klucza, zawierający omówienie zamieszczonych w arkuszu zdań ora wskazanie dróg ich…

Dzieje filozofii

dzieje filozofii

Dzieje filozofii Zachodu – Russell Bertrand

 

Książka ta stanowi refleksję wielkiego filozofa nad dziejami filozofii i związkami tej dyscypliny z innymi dziedzinami kultury, przede wszystkim nauką i polityką. Pasjonująca lektura urzekająca niepowtarzalnym stylem. Jak zresztą wszystko, co wyszło spod pióra Bertranda Russella.

Wprowadzenie do filozofii przyrody – Mutschler Hans-Dieter
Wprowadzenie do filozofii przyrody to interesująca i nakreślona z dużym znawstwem imponująca panorama współczesnych stanowisk i teorii dotyczących zagadnienia przyrody. Szczególna wartość tej książki leży w tym, że wytycza ona i toruje, poprzez gąszcz różnych, nieraz sprzecznych poglądów, drogę do uprawiania właściwej filozofii przyrody. Autor…

Zmierzch Zachodu – Spengler Oswald
W książce tej podjęto po raz pierwszy próbę określenia z góry biegu dziejów : prześledzeniu losu pewnej kultury – jedynej, która dzisiaj na naszej planecie dopełnia swego przeznaczenia : zachodnioeuropejsko – amerykańskiej – w jej przemierzonych jeszcze stadiach rozwojowych. Jeśli chcemy się dowiedzieć, w jakim kształcie wypełni się…

Historia filozofii muzułmańskiej - Corbin Henry

Historia filozofii muzułmańskiej – Corbin Henry

 

Henry Corbin (zm. 1978), wybitny arabista i iranista, doskonały znawca islamu, jako pierwszy badacz uwzględnił w swojej pracy nie tylko znaną już sunnicką falsafę, czyli filozofię muzułmańską powstałą pod wpływem myśli greckiej, lecz także filozofię szyicką i prądów wywodzących się z szyizmu. Czytelnik znajdzie tu przegląd najważniejszych nurtów filozofii muzułmańskiej: falsafy, filozofii szyickiej i isma’ilickiej, filozofii przyrody, filozofii mistycznej z okresu przed Ibn Ruszdem (Awerroesem) oraz po jego śmierci (1198) aż do XX wieku – tu Autor koncentruje się przede wszystkim na szyizmie. Corbin omawia kolejno sylwetki czołowych twórców i ich najważniejsze dzieła. Wspomina źródła inspiracji myślicieli muzułmańskich oraz wpływ, jaki wywarli oni na filozofię łacińskiej Europy. Historia filozofii muzułmańskiej pozostaje jednym z najlepszych opracowań w tej dziedzinie.

dzieje filozofii

Dzieje religii filozofii i nauki - Sady Wojciech

Dzieje religii filozofii i nauki – Sady Wojciech

 

W tym tomie przedstawiono dzieje wierzeń religijnych, koncepcji filozoficznych i (proto)naukowych powstałych w okresie między VIIIw. p.n.e. A VII w. n.e. Na obszarze wyznaczonym z grubsza przez linie łączące Ateny, Kartaginę, Aleksandrię i Babilon. Autor starał się pisać tak, aby książka była zrozumiała dla licealisty bądź studenta, który nie miał wcześniej kontaktu z filozofią i religioznawstwem, a szkolny program z matematyki i fizyki opanował w stopniu ledwo dostatecznym.

Ewolucyjna filozofia prawa – Załuski Wojciech
Ewolucyjna wizja natury ludzkiej Pytanie ontologiczne Pytanie teologiczno-aksjologiczne Pytanie o normatywność Ewolucyjna filozofia prawa na tle tradycyjnych nurtów filozofii prawa

Człowiek i filozofia – Sarna Jan W.
W książce tej autor koncentruje się przede wszystkim nad tymi problemami i zagadnieniami, „wokół których obracały się dotąd prawie wszystkie spory i dyskusje filozoficzne od czasów Talesa z Miletu aż po XX wiek. Należą do nich pytania o początek czy koniec świata, kwestie de-terminizmu czy zagadnienie poznawalności tego wszystkiego, co…

Krótkie wprowadzenie do filozofii islamu – Leaman Oliver
Książka w sposób zwięzły i przystępny przedstawia główne nurty, myślicieli i pojęcia filozofii islamu, od jego narodzin po dzień dzisiejszy. Od samych początków islamu jako ruchu religijnego i politycznego muzułmańscy myśliciele dążyli do zrozumienia teoretycznych aspektów swej wiary, posługując się pojęciami filozoficznymi. Leaman ukazuje w…

Historia filozofii t.3 - Copleston Frederick

Historia filozofii t.3 – Copleston Frederick

 

Dziewięciotomowa „Historia filozofii” F. Coplestona uważana jest za najlepsze i najwszechstronniejsze opracowanie dziejów europejskiej myśli filozoficznej od starożytnych Greków po czasy współczesne. Pełni funkcję zarówno podręcznika akademickiego, jak i gruntownego wprowadzenia w dzieje filozofii przeznaczonego dla średnio wykształconego czytelnika.

Historia filozofii tom 4 – Copleston Frederick
Dziewięciotomowa Historia filozofii F. Coplestona uważana jest za najlepsze i najwszechstronniejsze opracowanie dziejów europejskiej myśli filozoficznej od starożytnych Greków po czasy współczesne. Pełni funkcję zarówno podręcznika akademickiego, jak i gruntownego wprowadzenia w dzieje filozofii przeznaczonego dla średnio wykształconego…

Historia filozofii t.5 – Copleston Frederick
Kolejny tom Jednego z najlepszych opracowań historii filozofii. Szczegółowe omówienie myśli filozoficznej: Hobbesa, Locka, Newtona, Locka Berkeleya i Humea.

Teresa Wilniewczyc

Nowe repetytorium z języka rosyjskiego - Fidyk Marta, Skup-Stundis Teresa

Nowe repetytorium z języka rosyjskiego – Fidyk Marta, Skup-Stundis Teresa

 

Repetytorium zawiera materiał powtórzeniowy z gramatyki i leksyki języka rosyjskiego. Uzupełnieniem są tablice gramatyczne z objaśnieniami oraz klucz do ćwiczeń. Każda lekcja kończy się zestawieniem zasad gramatycznych, które uczący musi bezwzględnie opanować.

Nowe repetytorium z gramatyki języka niemieckiego – Bęza Stanisław
Niniejsza publikacja to poszerzone wydanie cieszącego się dużą popularnością Nowego repetytorium z gramatyki języka niemieckiego. Zwiększyli liczbę ćwiczeń dotyczących zagadnień sprawiających szczególną trudność uczącym się języka niemieckiego oraz wychodzące naprzeciw wymogom Nowej Matury, wprowadzili wiele nowych, interesujących zagadnień…

Repetytorium z języka polskiego – Pol Jolanta (twarda oprawa)
Książka jest syntetycznym ujęciem tych zagadnień z nauki o języku i z teorii literatury, które zawarte są w programach nauczania realizowanych w szkołach ponadgimnazjalnych. Dobór treści jest zgodny z Podstawą programową i Standardami wymagań egzaminacyjnych. Publikacja ułatwi zatem zapoznanie się z niezbędnymi wiadomościami przed sprawdzianami…

Teresa Wilniewczc

Vademecum ziołolecznictwa – Lewkowicz-Mosiej Teresa

 

„Vademecum ziołolecznictwa” to niezbędnik napisany specjalnie do każdej domowej biblioteczki rodzinnej.To kompletny zbiór, w którym bardzo przejrzyście autorka podaje sposoby na wszystkie popularne dolegliwości. To wyjątkowy poradnik o tym, jak w prosty sposób wyleczyć metodami naturalnymi. Ogromną zaletą tej książki jest możliwość natychmiastowego wykorzystania w praktyce. Dziś w dobie wszechobecnej chemii leczenie ziołami może stać się alternatywą dla chemioterapii. W przeciwieństwie do leków syntetycznych, leki roślinne przywracają całemu organizmowi równowagę biologiczną, co przy obecnym nasileniu cywilizacyjnych zagrożeń życia ludzkiego ma ogromne znaczenie. Vademecum to przejrzyście ułożony poradnik, w którym znajdziemy ziołowy sposób na wszystkie dolegliwości. Tak jak w dawnych czasach możne dwory zatrudniały „panny apteczkowe”, tak dziś to vademecum może stać się niezastąpionym wyposażeniem podręcznej apteczki. Ta książka to jak „wyciąg” z ziół, esencja tego wszystkiego co o ziołach wiedzieć należy.

Lecznicze przysmaki – Lewkowicz-Mosiej Teresa
Książka o nieznanych, leczniczych właściwościach popularnych roślin, ich przygotowywaniu oraz działaniu.

Zioła naszych kresów – Lewkowicz-Mosiej Teresa
Przedstawiona praca ukazuje, w jaki sposób samodzielnie można leczyć się naturalnymi preparatami roślinnymi.

Ziołowe sposoby na stargane nerwy – Lewkowicz-Mosiej Teresa
Skąd czerpać wiedzę na temat właściwości i zastosowania ziół? Pomoże Ci w tym ten doskonały przewodnik ilustrujący leczniczą moc roślin. Praktyczna wiedza autorki pozwoli wykorzystać nieznane Ci dotąd właściwości popularnych ziół i przypraw w celu zapobiegania i leczenia chorób wywoływanych sytuacjami stresogennymi, jak również wzmocnienia…

Bukowno. Między Małopolską a Górnym Śląskiem - Wilk Teresa

Bukowno. Między Małopolską a Górnym Śląskiem – Wilk Teresa

 

Przedmiotem rozważań Autorki jest Bukowno, 11-tysięczne miasto należące od 1 stycznia 1999 roku do województwa małopolskiego. Miasteczko, z uwagi na położenie geograficzne u styku dwóch obszarów różnych pod względem kulturowym, społecznym, demograficznym, ekonomicznym i ekologicznym, wielokrotnie zmieniało swoją przynależność administracyjną. Prawa miejskie uzyskano stosunkowo niedawno – w 1962 roku. Książka składa się z czterech części. Pierwsza część zawiera socjologiczno-demograficzne ujęcie miasta jako przestrzeni realizacji potrzeb jednostkowych i zbiorowych. W drugiej części opisano czynniki: geograficzne, historyczne, gospodarcze i polityczno-społeczne konstytuujące powstanie miasta. W części trzeciej zaprezentowano najważniejsze instytucje Bukowna odpowiadające potrzebom mieszkańców. Ostatnia część jest próbą nie tylko ukazania obrazu miasta poprzez aktywność społeczną mieszkańców, ale także poznania opinii młodzieży gimnazjalnej na temat swojego miasta. W książce przedstawiono także perspektywy rozwoju miasteczka, które w przyszłości ma dać szansę mieszkańcom zaspokajania ich potrzeb i aspiracji.

Między ziemiańską a Montparnasseem – Piątkowska Renata
Roman Kramsztyk był wybitnym i popularnym malarzem, tworzącym w Warszawie i Paryżu w okresie międzywojennym. Nie stronił od pejzaży, kompozycji figuralnych i aktów, ale nade wszystko był portrecistą. Na swoich obrazach umieścił wielu warszawskich twórców kultury: pisarzy z kręgu Skamandra, artystów z grupy Rytm, aktorów, naukowców, oddając…

Słownik niemiecko-polski polsko-niemiecki – Jóźwicki Jerzy
Słownik zawiera około 28 000 słów i znaczeń, aktualny dobór haseł odpowiada współczesnym tendencjom rozwojowym języka niemieckiego. Autor w szerokim zakresie uwzględnił słownictwo z zakresu polityki i stosunków międzynarodowych, związane ze zmianami politycznymi w Europie Wschodniej i Centralnej po zburzeniu muru berlińskiego.

Wielkopolska – Skórnicki Piotr
Wielkopolska – najważniejsze zabytki i miasta regionu, wspaniałe krajobrazy, malownicza przyroda. Miejsca o niezwykłej historycznej wadze, istotne wydarzenia, możne rody, Poznań, Gniezno, Rogalin, Kórnik – wszystko zebrane na pełnych uroku fotografiach Piotra Skórnickiego. Wstęp Olgierd Budrewicz. Mini album.

Teresa Wilniewczc

Kochanka nocy - Medeiros Teresa

Kochanka nocy – Medeiros Teresa

 

Podczas bitwy Gabriel Fairchild wykazuje się niezwykłą odwagą, zyskując miano bohatera. Niestety, cena, jaką musi zapłacić, jest bardzo wysoka. Gabriel traci wzrok i nadzieję na przyszłość. Porzucony przez ukochaną narzeczoną, zamyka się w rodzinnej posiadłości i pogrążony w mroku i samotności przeklina swój los. W Fairchild Park pojawia się Samantha Wickersham. Sztywna i chłodna pielęgniarka odkrywa, że jej nowy podopieczny zachowuje się niczym zwierzę i coraz mniej przypomina człowieka. Samantha podejmuje z hrabią wojnę na cierpliwość i inteligencję. Powoli wypełnia życie i serce Gabriela światłem; oboje odkrywają, że niektóre tajemnice i rozkosze najlepiej poznawać w ciemności…

Po północy – Medeiros Teresa
Dla każdej kobiety, która kiedykolwiek kochała i nie zapomniała… Czy kobieta, która pójdzie za głosem serca ściągnie na siebie zgubę czy może spotka miłość?…

Koncert byka – Podleś Teresa
Muzykalny pewien byk, co podziwiał własny ryk, zamiast pójść jak zwykle spać, postanowił koncert dać.

Ochrona przyrody – Symonides Ewa
Podręcznik ochrony przyrody, odnoszący się do realiów prawnych i przyrodniczych Polski, na który czekają od lat studenci wielu kierunków przyrodniczych, ochrony środowiska i uczelni rolniczych, a także coraz szersze grono zawodowych służb ochrony przyrody oraz działaczy ekologicznych. Jest to zarazem znakomita pomoc dla twórców nowego…

Słownik literatury polskiego oświecenia

Słownik literatury polskiego oświecenia

 

Słownik adresowany jest przede wszystkim do studentów filologii polskiej, nauczycieli polonistów, a nawet początkujących badaczy epoki. Chcielibyśmy, aby stał się on pomocny zarówno w porządkowaniu i problematyzowaniu nabywanej wiedzy o epoce, jak i w dostrzeganiu tych dziedzin i terenów oświecenia, które czekają jeszcze na badacza.

Słownik literatury polskiej Oświecenie – Kostkiewiczowa Teresa
Autorka słownika jest jedną z najwybitniejszych historyków i teoretyków literatury polskiej. Słownik zawiera: 171 haseł omówienia utworów życiorysy pisarzy

Litaratura polskiego oświecenia – Mazurkowa Bożena
wydawnictwo: Exlibris ISBN: 83-88455-30-3 liczba stron: 340 wymiary: 11 x 16 cm okładka: miękka W księgarniach wiele jest literackich leksykonów. Znajdź wśród nich własny. Autorzy kolejnych tomów tej serii proponują wspólną wędrówkę w czasie i przestrzeni. Wybierz się z nimi w fascynującą podróż po kartach literatury polskiej.

 

Przeczytaj także