Dawna medycyna – Jürgen Thorwald

Dawna medycyna - sprawdź na TaniaKsiazka.plDawna medycyna to jedna z gorętszych premier przyszłego miesiąca. W sprzedaży pojawi się 31 sierpnia bieżącego roku. I gwarantujemy, że przypadnie do gustu nawet najbardziej wybrednym odbiorcom. Jürgen Thorwald znany jest Czytelnikom z takich kultowych pozycji jak Stulecie chirurgów czy Ginekolodzy. Tym razem będziecie mieli okazję podążać wraz z nim tropem starożytnych lekarzy. Dzięki temu poznacie niezwykle fascynującą opowieść o wielkich cywilizacjach i ich niezaprzeczalnym wkładzie w rozwój medycyny.

Dawna medycyna – jej tajemnica i potęga

Już na długo przed Hipokratesem wybitni lekarze stawiali czoło przeróżnym chorobom i schorzeniom. Robili to nad Nilem, między Eufratem i Tygrysem, a nawet u stóp meksykańskich wulkanów czy peruwiańskich Kordylierów. Nie mieli pełnego zaplecza najnowocześniejszej techniki ani pigułek skoncentrowanych na zwalczaniu konkretnej dolegliwości. A mimo to radzili sobie z groźnymi ranami, stosując pierwotne formy antybiotyków. Nie bali się przeprowadzać amputacji, zabiegów chirurgicznych, a nawet trepanacji czaszki. Zaskakujący może okazać się fakt, że już wtedy wiedziano o cesarskim cięciu, operowano zaćmę czy przeszczepiano skórę. Obecne zioła o dobroczynnych właściwościach były używane już dawniej w starożytnym Egipcie, gdzie wykorzystywano aż jedną trzecią obecnie znanych i cenionych roślin.

Jürgen Thorwald słynący ze swojego literackiego talentu wprowadza Czytelnika w niezwykły świat medycyny starożytnej. Z reporterskim zmysłem na najwyższym poziomie prezentuje kunszt antycznych lekarzy. Natomiast każdy rozdział rozpoczyna zajmującym wprowadzeniem, które jest zarysem historycznym danej kultury. Nie da się zaprzeczyć, że książka została stworzona z pasji. Odbiorcy wyczują w niej również ogromny podziw dla praojców medycyny, a ponadto będą mieli możliwość nacieszenia oczu przepięknymi ilustracjami.

Wraz z autorem zwiedzicie cywilizację Egiptu, Mezopotamii, Indii, Peru, Chin i Meksyku. To szczegółowa prezentacja dorobku medyczno-historycznego starożytnych kultur. A ten, kto miał już do czynienia z książkami Thorwalda, wie, że wszystkie informacje zostały ubrane w żywy język i zajmującą narrację.

Przypominamy, że książka pt. Dawna medycyna dostępna będzie na polskim rynku 31 sierpnia 2017 roku. Znajdziecie ją tutaj. Gorąco polecamy!

Przeczytaj także