David Attenborough – Życie na naszej planecie. Nowość!

W jakim stanie jest nasza planeta? Jak daleko zaszły rujnujące ją zmiany? Wiemy, że natura się obroni, ale czy istnieje szansa, że my jako ludzkość przetrwamy skutki naszej wyniszczającej Ziemię działalności? Między innymi te tematy po raz kolejny podejmuje sir David Attenborough – Życie na naszej planecie, jego najnowsza książka, niedawno trafiła do sprzedaży!

David Attenborough Życie na naszej planecie

David Attenborough – Życie na naszej planecie

Sir David Attenborough to człowiek-legenda: znakomity dokumentalista, jeden z najsłynniejszych biologów na świecie, niestrudzony podróżnik, pasjonat i popularyzator nauki – a do tego wszystkiego jeszcze pisarz!

W swojej najnowszej książce niemal stuletni już autor dzieli się spostrzeżeniami na temat stanu naszej planety. Przez prawie 70 lat swojej pracy sir Attenborough był świadkiem zmian, które zachodziły na jego oczach:

W chwili, kiedy to piszę, mam dziewięćdziesiąt cztery lata. Przeżyłem naprawdę niezwykłe życie. Dopiero teraz to do mnie dociera. Miałem szczęście. Podróżowałem w dzikie miejsca i kręciłem filmy o stworzeniach, które je zamieszkują. Dzięki temu dobrze poznałem naszą planetę. Na własne oczy przekonałem się, jaka jest cudowna i różnorodna. Byłem świadkiem wspaniałych spektakli i poruszających dramatów

~ sir David Attenborough,
fragment z opisu książki, pochodzącego od wydawcy

Życie na naszej planecie – film dający do myślenia

Ocena obecnej sytuacji z perspektywy osoby, która zjeździła najróżniejsze zakątki świata i przez wiele lat obserwowała życie na Ziemi, może dać młodszym pokoleniom wiele do myślenia:

Świat przyrody znika Dowody są wszędzie. Zmiana zaszła w ciągu mojego życia. Widziałem ją na własne oczy. Doprowadzi do zagłady świata. Wciąż jednak możemy wyłączyć reaktor. Mamy wybór.

~ sir David Attenborough,

Na koniec dodatkowa informacja dla wszystkich zainteresowanych twórczością sir Davida Attenborough. Dobrym uzupełnieniem lektury jego książki z pewnością będzie film o tym samym tytule. Dokument można obejrzeć w Internecie, na platformie Netflix. 

Książka Życie na naszej planecie swoją premierę miała 10 lutego 2021 roku.
Możecie znaleźć ją TUTAJ >>

Zobacz także:

Przeczytaj także