Dasz radę – książka Jana Kaczkowskiego

9788327711632Dasz radę to rozmowa księdza Jana Kaczkowskiego z fanami, w której towarzyszyła mu dziennikarka, Joanna Podsadecka. Przekaz, który płynie z ostatniego wywiadu, jakiego udzielił jest jasny – Dasz radę!  Ci, którzy go znają wiedzą, że do końca się uśmiechał, nie poddawał się i wspierał najbardziej potrzebujących. Optymizm, z jakim ksiądz Kaczkowski podchodził do życia mimo ciężkiej choroby jest niezwykłym przykładem tego, że nie wolno się poddawać, cokolwiek przyniesie los.

Dasz radę – co zawiera książka?

Nie jest to klasyczny wywiad, którego można by się spodziewać. Ksiądz Jan Kaczkowski tym razem odpowiadał na pytania nie dziennikarzy, a swoich fanów. To oczywiste, że niektóre pytania były bardzo trudne. Inne zaś przynosiły wiele uśmiechu i rozbawienia. Wszystkie jednak łączyła jedna cecha: szczerość. Ksiądz nie bał się trudnych pytań. Ta rozmowa to niezwykle wzruszający dialog z czytelnikami. Udowadnia, że wizja ostatnich 6 tygodni życia nie złamała Kaczkowskiego. Do ostatniej chwili powtarzał wszystkim dookoła, że dadzą radę. Wierzył, iż w każdym człowieku jest odrobina dobra, którą należy pielęgnować. Cierpliwie tłumaczył, dlaczego warto to robić. Ponad wszystko cenił sobie rozmowy z młodymi ludźmi, traktując ich jak kumpli. Nie tworzył dystansu, nie bał się tematów tabu. Otaczał się również ludźmi chorymi, słabymi i cierpiącymi.

Ksiądz Jan Kaczkowski był nie tylko duszpasterzem, który przywracał wiarę w Boga. Przede wszystkim dzięki podjętym działaniom przywracał wiarę w człowieka. Zmarł 28 marca 2016 roku, ale zostawił po sobie wiele dobra. A dzięki takim książkom jak Dasz radę zaraża optymizmem przez cały czas. Dlatego też gorąco polecamy tę pozycję. Przekonaj się, że mimo trudności losu, ty też sobie poradzisz.

Przeczytaj także