Darmowe podręczniki na rok szkolny 2015/2016 – sprawdź, kto je dostanie

W nadchodzącym nowym roku szkolnym program darmowych podręczników Ministerstwa Edukacji Narodowej obejmie uczniów większej ilości klas.

166793038Jest to drugi etap reformy wprowadzonej w zeszłym roku. W pierwszym etapie (2014/15) do szkół trafił podręcznik „Nasz elementarz”.

We wrześniu 2015 r z darmowych książek będą mogli skorzystać:

Uczniowie I klasy szkoły podstawowej – otrzymają ubiegłoroczny podręcznik „Nasz elementarz”, oraz podręcznik i ćwiczenia do nauki języka obcego.

Uczniowie II klasy szkoły podstawowej – otrzymają nowy podręcznik „Nasz elementarz”, oraz podręcznik i ćwiczenia do nauki języka obcego.

Uczniowie IV klasy szkoły podstawowej – otrzymają zestaw podręczników i ćwiczeń do wszystkich przedmiotów obowiązkowych, które posłużą kolejnym trzem rocznikom.

Uczniowie I klasy gimnazjum – szkoła zapewni im podręczniki i ćwiczenia do wszystkich obowiązkowych przedmiotów. Podręczniki posłużą trzem kolejnym rocznikom.

Koszty podręczników do przedmiotów nieobowiązkowych (takich jak religia, etyka) pokryją rodzice.

Trzeci etap reformy (2016/17) obejmie uczniów klas III szkoły podstawowej jak również II gimnazjum.

W ostatnim etapie reformy (2017/18) planowane jest zreformowanie i wręczenie darmowych podręczników dla wszystkich roczników szkół podstawowych jak i gimnazjalnych.

Więcej informacji: http://www.coprzeczytac.pl/darmowe-podreczniki-na-rok-szkolny-20152016-sprawdz-kto-je-dostanie/

Podreczniki_malyProgram „Wyprawka szkolna” czyli dofinansowanie, jest skierowany do grup uczniów nieobjętych reformą podręcznikową:

  1. uczniów klas trzecich szkoły podstawowej oraz klas trzecich ogólnokształcącej szkoły muzycznej I stopnia;

  2. uczniów, którzy kontynuują naukę według nowej podstawy programowej na poziomie klasy czwartej technikum;

  3. uczniów niepełnosprawnych

O warunkach dofinansowania i szczegółach przeczytasz na stronie MEN: http://men.gov.pl/ministerstwo/informacje/wyprawka-szkolna-20152016.html

Autor artykułu: Malwina Szewczyk

Przeczytaj także