Dalila – Jason Donald i jego wzruszająca opowieść

Dalila - kup na TaniaKsiazka.plDalila to niezwykle wzruszająca opowieść, która przypadnie do gustu szczególnie miłośniczkom literatury kobiecej. Warto tutaj wspomnieć, że autor powieści jest synem Szkota i mieszkanki RPA. Od razu po urodzeniu chłopca przenieśli się do Afryki, gdzie Donald spędził całe dzieciństwo. Następnie już jako dorosły mężczyzna powrócił do Wielkiej Brytanii. Jednak ten kawałek egzotycznego świata, który było dane mu poznać, pozostał w jego sercu. I właśnie ten obraz stara się teraz przenieść do swoich książek. Jason stawia sobie jeden cel – jego historie mają wywoływać efekt ekspresywny i intelektualny. Najnowszą książką udowadnia, że potrafi poruszać do głębi, a jednocześnie udaje się mu stymulować umysł odbiorcy. Koniecznie sprawdźcie to sami!

Dalila – rozpaczliwa walka o lepsze jutro

Główną bohaterką jest Irene Dalila Mwathi, która nagle znajduje się w dramatycznym położeniu. Musi jak najprędzej uciekać z Kenii, która ukazała jej najgorsze z możliwych oblicz. Dziewczyna marzyła niegdyś o tym, że zostanie dziennikarką. Jednak obecnie pragnie tylko jednego – bezpieczeństwa. Los kieruje ją do Londynu, gdzie bohaterka ma nadzieję odnaleźć spokój serca. W życiu rzadko jednak bywa tak, że wszystko idzie po naszej myśli. Okazuje się, że na miejscu Irene zostaje zaatakowana przez ludzi, którzy ją ocalili. Dziewczyna nie ma wyboru. Zostaje całkiem sama i w tym osamotnieniu musi wkroczyć w nieznany i obcy świat.

Bardzo szybko porywa ją wir europejskiego życia. Zmaga się z licznymi przesłuchaniami, spotkaniami z prawnikami oraz doświadcza życia w ośrodkach dla imigrantów. Właśnie wtedy uświadamia sobie, że to, z czym przyjdzie się jej jeszcze zmierzyć, może być o wiele niebezpieczniejsze od okrucieństwa zaznanego w Kenii.

Książkę pt. Dalila znajdziecie tutaj. Polecamy ją wszystkim kobietom, które poszukują fascynującej powieści. Autorka w mistrzowski sposób ukazuje, jak ludzie potrafią traktować kogoś słabszego i pozbawionego własności. Gwarantujemy, że jeszcze długo po skończeniu historii Wasze gardło ściskać będzie wzruszenie. A emocje nie opuszczą Was aż do ostatniej strony. Przekonajcie się sami!

Przeczytaj także