Czytasz, zanim obejrzysz? Zestawienie zekranizowanych książek

Czytasz, zanim obejrzysz? Zestawienie zekranizowanych książek

Czytasz, zanim obejrzysz?

A teraz przyznajcie się, ilu z Was sięga po książkę, zanim obejrzy jej filmową czy też serialową adaptację? Zadałam pytanie, zatem mi też wypadałoby na nie odpowiedzieć 😉 Staram się czytać książki, zanim obejrzę filmy. Mam dziką satysfakcję, gdy podczas seansu udaje mi się wyłapać to, co nie zgadza się z oryginałem. Traktuję to jako rodzaj testu na spostrzegawczość i skupienie. 🙂

Oczywiście nie jestem idealnym ksiażkoholikiem i nie zawsze udaje mi się wcześniej sięgnąć po książkę. Ale przyznajcie sami, książkowych adaptacji jest teraz mnóstwo. Co odwrócisz głowę, to ekranizacja, serial na motywach powieści…

Zachęcam Was do tego, żebyście przynajmniej starali się sięgać po książki, zanim poznacie ich adaptacje. To właśnie dlatego mam dziś dla Was zestawienie zekranizowanych książek. To historie, które na mniejszych lub większych ekranach możemy oglądać od niedawna bądź też będziemy mogli obejrzeć niedługo.

Zestawienie zekranizowanych książek

Gdzie jesteś, Bernadette? Stare wydanie najtaniej w TaniaKsiazka.plGdzie jesteś, Bernadette? Maria Semple

Film na podstawie tej powieści trafił do kin niedawno, 16 sierpnia.

Ekscentryczne Bernadette znika bez śladu. Gdy większość zdążyła już się poddać, córka przegląda e-maile i dokumenty. Bee ma przeczucie, że właśnie wydarzenia poprzedzające zaginięcie są kluczem do jej odnalezienia, a to właśnie na nie jaśniejsze światło rzuca korespondencja.

To zaskakująca, zabawna i jednocześnie wzruszająca historia, którą z pewnością warto obejrzeć, zanim wybierzecie się do kina.

Był sobie pies 2. Sprawdź w TaniaKsiazka.plBył sobie pies 2 W. Bruce Cameron

Polską premiera filmu już 4 października, a książka pojawi się w księgarniach wcześniej, 18 września, więc będzie czas, żeby ją przeczytać, przed wybraniem się do kina.

Ta opowieść jest kontynuacją także zekranizowanej historii Był sobie pies. Ukochany pies czytelników, Bailey wraca w kolejnym, nowym wcieleniu. Okazuje się, że jego misja nie skończyła się, jak przypyszczał, wraz ze śmiercią Ethana. Wnuczka jego przyjaciela, Clarity, również będzie potrzebować opieki Bailey’a.

Książka Był sobie pies 2 >>

Sztuka ścigania się w deszczu. Sprawdź w TaniaKsiazka.plSztuka ścigania się w deszczu Garth Stein

Film Sztuka ścigania się w deszczu będzie mieć swoją polską premierę 6 września. Książka – podstawa scenariusza – swoją premierę miała 14 sierpnia, zatem z powodzeniem już dziś możecie po nią sięgnąć.

To podobnie jak w powyższym przypadku historia opowiedziana z perspektywy czworonożnego bohatera. Pies Enzo czuje nosem, że w następnym wcieleniu będzie mu dane być człowiekiem. Zatem uczy się i uważnie obserwuje ludzi. Jego pan, Denny, po śmierci żony staje w obliczu tragedii i depresji. Czy Enzo przypomni mu, co się liczy w życiu?

Książka Sztuka ścigania się w deszczu >>

Otherhood. Mamusie bez synusiów. Sprawdź w TaniaKsiazka.plOtherhood. Mamusie bez synusiów William Sutcliffe

Sam film już od 2 sierpnia można obejrzeć na Netflixie, a polskie wydanie książki miało premierę 12 sierpnia. Dla tych z Was, którzy już widzieli adaptację, lektura książki będzie świetnym uzupełnieniem tej zabawnej i wzruszającej historii o macierzyństwie i matkach, które postanawiają odnowić więź ze swoimi trzydziestokilkuletnimi synami.

Książka Otherhood >>

To Stephen King. Nowe wydanie w TaniaKsiazka.pl To Stephen King

6 września swoją premierę będzie mieć To: Rozdział 2. To ekranizacja książki Stephena Kinga. Jej odświeżone, filmowe wydanie trafiło na półki księgarń 14 sierpnia. Na film czekają wszyscy fani horrorów oraz kinomani ciekawi tego, czy remake będzie lepszy niż pierwsza adaptacja. Bez względu na to, czy znacie starszy film, to książkę warto przeczytać.

Akcja samej powieści toczy się na dwóch płaszczyznach czasowych. Czytelnik poznaje wydarzenia, które miały miejsce w 1958 roku, gdy bohaterowie mają po 11 lat (one były postawą filmu To) oraz te, które mają miejsce, gdy bohaterowie są dorośli. To powraca. Znów trzeba będzie stawić mu czoła.

Nowe wydanie książki To >>

Przeczytaj także