Czwarty tom Wojny Wikingów – Pieśń miecza!

Czwarty tom Wojny Wikingów Pieśń miecza - kup na TaniaKsiazka.plCzwarty tom Wojny Wikingów to nie lada gratka dla wszystkich miłośników powieści historycznych i wojennych. Warto tutaj wspomnieć, że bestsellerową serię polecał i zachwalał George R. R. Martin, pisząc o jej autorze: Bernard Cornwell tworzy najlepsze sceny batalistyczne spośród wszystkich pisarzy, których czytałem. Najnowsza część wspomnianej serii nosi tytuł Pieśń miecza i na polskim rynku będzie dostępna w sprzedaży od 3 kwietnia 2019 roku. Jeśli zatem poszukujecie epickiej historii, która pochłonie was do reszty, trafiliście idealnie. Ponadto cykl Wojny Wikingów z pewnością przypadnie do gustu każdemu czytelnikowi, który interesuje się sagą Pieśni Lodu i Ognia. Tym bardziej zachęcamy do zapoznania się z twórczością Bernarda Cornwella. Gwarantujemy, że nie pożałujecie!

Czwarty tom Wojny WikingówPieśń miecza

Jest jeszcze jedna rzecz, o której warto tutaj wspomnieć. Na podstawie serii Wojny Wikingów powstał serial pt. Upadek królestwa. Obecnie trwają prace nad trzecim sezonem. Na małych ekranach występują, m.in.: Alexander Dreymon, Ian Hart, David Dawson, Adrian Bower czy Tobias Santelmann i Amy Wren.

O czym opowiada najnowszy tom cyklu? Jest rok 885. Między Sasami i Duńczykami panuje kruchy pokój. Na Tamizie granic Wessexu pilnuje Uthred. Wkrótce jednak do króla Alfreda docierają informacje, iż wikingowie, pod wodzą dwóch norweskich jarlów, zajęli należący do Mercji Londyn. W związku z tym posyła Uhtreda, nakazując mu odbicie miasta z rąk najeźdźców. Przewrotny los ma jednak inne plany wobec bohatera. Niespodziewanie wikingowie proponują earlowi, by do nich przystał. Ponadto sugerują, by nakłonił do tego również swego przybranego brata, Ragnara Młodszego. Najeźdźcy chcą bowiem podbić trzy anglosaskie królestwa. Za zdradę Wessexu oferują Uhtredowi niemały przywilej, tron Mercji.

Kolejna już część przygód Uhtreda z Bebbanburga udowadnia, że autor ma wciąż mnóstwo pomysłów, a jego sukces to nie kwestia przypadku.

Przypominamy, że czwarty tom Wojny Wikingów będzie dostępny od 3 kwietnia bieżącego roku. Książkę pt. Pieśń miecza znajdziecie tutaj. Jeszcze raz gorąco polecamy tę powieść wszystkim miłośnikom literatury wojennej i historycznej.

Przeczytaj także