Czarna owca medycyny – bestsellerowy reportaż

Czarna owca medycyny - zobacz na TaniaKsiazka.plCzarna owca medycyny. Nieopowiedziana historia psychiatrii to gorący hit, który jest już dostępny w sprzedaży na polskim rynku. Książka przypadnie do gustu przede wszystkim miłośnikom literatury faktu i reportaży na temat medycyny. Warto tutaj wspomnieć, że autorem książki jest Jeffrey A. Lieberman, były szef Amerykańskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. W związku z tym niemal z detektywistyczną precyzją i zacięciem prowadzi on czytelników przez historię jednej z najciekawszych dziedzin medycyny. Tym samym, jeśli poszukujecie wciągającej lektury na letnie dni, trafiliście idealnie. Koniecznie sprawdźcie, czego możecie spodziewać się po tej pozycji!

Czarna owca medycyny – kilka słów o reportażu

Czy zastanawialiście się kiedyś, co łączy Zygmunta Freuda ze Steve’em Jobsem? A może interesuje was, jak wyglądały prehistoryczne przypadki trepanacji czaszki? I właściwie, dlaczego choroby psychiczne leczono lobotomią? No i czy to możliwe, żeby gangster Al Capone miał coś wspólnego z kompozytorem Robertem Schumannem? Odpowiedzi na te oraz wiele więcej pytań, znajdziecie w prezentowanej dziś książce.

Warto tutaj wspomnieć, że psychiatria przez lata była uznawana za czarną owcę medycyny. Wizyta u psychiatry zawsze była ostatecznością. I niemal na każdym kroku spotykała się z ostracyzmem społecznym. Do tego nie pomagał fakt, że powstające teorie, dotyczące leczenia schorzeń psychicznych często były ze sobą sprzeczne. O działaniu ludzkiego mózgu i psychiki bardzo długo wiedziano praktycznie nic. Autor książki pokazuje trudności, przed którymi stawali psychiatrzy, próbując znaleźć przyczyny chorób i sposoby na skuteczne ich wyleczenie. Poza tym to również opowieść o tym, jak długo psychiatrzy musieli walczyć o udowodnienie tego, że choroby, którymi się zajmują, istnieją naprawdę.

Przypominamy, że książka pt. Czarna owca medycyny. Nieopowiedziana historia psychiatrii jest już dostępna w sprzedaży na polskim rynku. Prezentowaną dziś lekturą znajdziecie tutaj. Jeszcze raz gorąco polecamy ją każdemu miłośnikowi literatury faktu i reportaży. To doskonała propozycja na długie, letnie wieczory. To nie tylko interesujące i niezwykłe fakty na temat psychiatrii, ale przede wszystkim zajmująca historia, pełna ciekawostek.

Przeczytaj także