Cristiano i Leo. Historia rywalizacji Ronaldo i Messiego

Cristiano i Leo. Historia rywalizacji Ronaldo i Messiego to książka, na którą uwagę powinni zwrócić wszyscy miłośnicy piłki nożnej. Przede wszystkim to doskonała propozycja dla każdego fana jednego z dwóch tytułowych zawodników.

Nie od dziś wiadomo, że tych dwoje niemal od początku rywalizuje o tytuł najlepszego piłkarza świata. Sporem tym żyją nie tylko fani, ale także dziennikarze i opinia publiczna. Jak jest jednak naprawdę? Czy wygrana jednego, oznacza, że ten drugi jest słabym zawodnikiem?

Autor książki, Jimmy Burns, w doskonały sposób opisuje szczegóły największej rywalizacji dwóch sportowców w dziejach. Zainteresowani? Koniecznie sprawdźcie, czego możecie spodziewać się po tej książce!

Cristiano i Leo. Historia rywalizacji Ronaldo i Messiego – zacięta walka

Przez ostatnie dziesięć lat obserwatorzy mieli okazję spoglądać na zawodową rywalizację dwóch piłkarzy. Rywalizację, jakiej świat do tej pory nie widział – Cristiano kontra Leo. Spore wrażenie robią tu liczby. Razem zdobyli ponad tysiąc bramek i dziesięć razy wygrali Złotą Piłkę. Temu wyścigowi po tytuł najlepszego piłkarza w historii futbolu przyjrzał się ceniony i znany dziennikarz sportowy. Autor książki postanowił sprawdzić, na czym tak naprawdę polega ich fenomen.

Nietrudno zauważyć, że każdy kibic ma swoje zdanie na temat tego, który z nich jest lepszy. Ronaldo to prawdziwy adonis oraz precyzyjna maszyna, która roznosi rywali swoją siłą. Messi natomiast to snujący się po boisku geniusz, zdolny do robienia rzeczy niemożliwych. Każdy, kto ich obserwuje, wie, że różnice między nimi są oczywiste. Jednak Burns udowadnia, że obaj mają ze sobą więcej wspólnego, niż może się nam wydawać.

Czytelnicy z tej książki dowiedzą się, co takiego sprawiło, że droga chłopaka z Madery skrzyżowała się z życiową podróżą młodzieńca z Rosario, elektryzując piłkarski świat na długie lata.

Książkę pt. Cristiano i Leo. Historia rywalizacji Ronaldo i Messiego znajdziecie tutaj. Jeszcze raz gorąco polecamy ją wszystkim miłośnikom piłki nożnej oraz literatury faktu. Koniecznie sprawdźcie tę pozycję. Gwarantujemy, że nie pożałujecie!

Przeczytaj także