Córki – saga o czterech pokoleniach kobiet

Córki - sprawdź na TaniaKsiazka.plCórki to książka, która przypadnie do gustu wszystkim miłośniczkom literatury kobiecej, obyczajowej i sag rodzinnych. Powieść autorstwa Adrienne Celt na polskim rynku będzie dostępna od 15 czerwca 2018 roku i jest niezwykle interesująca z jeszcze jednego powodu. Czytelniczki odnajdą w niej ducha rusałki, baśniowej postaci z polskiej mitologii. Ponadto cała historia zawiera mnóstwo elementów polskiego folkloru, które z pewnością spodobają się naszym rodzimym odbiorcom. Zatem, jeśli poszukujecie nietuzinkowej opowieści, która skutecznie was pochłonie i oderwie od rzeczywistości, koniecznie sprawdźcie tę pozycję. Gwarantujemy, że nie pożałujecie.

Córki – życie w cieniu rodzinnej klątwy

Główną bohaterką powieści jest Lulu, światowej klasy sopranistka. Wkrótce na świat przychodzi jej córka, Kara, a życie kobiety zmienia się o 180 stopni. Wraz z narodzinami dziewczynki, umiera ukochana babcia Lulu. Po porodzie pojawiają się także problemy ze strunami głosowymi i bohaterka przestaje robić to, co kocha najbardziej, czyli śpiewać. Ale to nie jedyne zmartwienia sopranistki. Okazuje się, że z powodu nadszarpniętych strun głosowych Lulu nie może wypełnić rodzinnej tradycji. Tradycji, polegającej na przekazaniu dziecku życiowej siły dzięki wyśpiewanej piosence.

Podczas długich dni, spędzanych z córeczką, bohaterka wspomina kobiety ze swojej rodziny. Matkę Sarę, wyrafinowaną i wiecznie nieobecną piosenkarką jazzową. Babcię Adę, która uciekała przed wojną z Polski do Ameryki. Wśród wspomnień nie może zabraknąć również prababki Grety. To ona prawdopodobnie zawarła pakt z samym diabłem, skazując tym samym kolejne pokolenia kobiet na życie objęte klątwą.

Według rodzinnej legendy każda nowo narodzona córka zabiera coś swojej matce, przejmując jej talent. Czy Lulu postanowi zerwać z tradycją i czy ma właściwie na to jakiekolwiek szanse? I czy będzie chciała zachować swój talent wyłącznie dla siebie?

Przypominamy, że powieść pt. Córki na polskim rynku pojawi się już 15 czerwca bieżącego roku. Książkę Adrienne Celt znajdziecie tutaj. Jeszcze raz polecamy ją gorąco wszystkim miłośniczkom literatury kobiecej i sag rodzinnych, połączonych z elementami powieści obyczajowej. Koniecznie sprawdźcie to sami!

Przeczytaj także