Co nowego w kryminałach? Sprawdźcie!

Literatura kryminalna to jeden z popularniejszych gatunków literackich. Książki z wątkiem szpiegowskim, mrocznymi, nierozwiązanymi sprawami policyjnymi wciąż cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród czytelników. Również w tej dziedzinie zapisują swoje nazwisko. Zatem co nowego w kryminałach? Po które tytuły w tym miesiącu warto sięgnąć? Jakie książki pomogą wam odczarować deszczową, jesienną pogodę za oknem? Koniecznie sprawdźcie nasze dzisiejsze zestawienie!

Kształt serca - kup na TaniaKsiazka.pl

Co nowego w kryminałach – Kształt serca

Amaia Salazar, inspektorka Policji Statutowej z Nawarry, uczestniczy w programie wymiany dla funkcjonariuszy policji Europolu w Akademii FBI w Stanach Zjednoczonych. Odbywa się on pod okiem słynnego Aloisiusa Dupreego, kierownika jednostki badawczej. Jednym z testów jest zbadanie prawdziwego przypadku seryjnego mordercy, który zawsze uderza podczas wielkich klęsk żywiołowych. Wkrótce bohaterka stanie się częścią zespołu badawczego, z którym znajdą się w Nowym Orleanie, w przeddzień najgorszego huraganu w historii.

Książka dostępna od 25 listopada 2020 roku.

Miłość czyni dobrym - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Co nowego w kryminałach – Miłość czyni dobrym

Królowa polskiego kryminały, Katarzyna Bonda znów zachwyca. Daniel Skalski marzy o zdobyciu naprawdę dużych pieniędzy i życiu w luksusie. W poszukiwaniu łatwego zarobku schodzi na drogę przestępczą i zostaje bezwzględnym oszustem. Odtąd jego codzienność to nakręcająca się spirala kłamstw i intryg, które zniszczą niejedno życie.

Książka dostępna od 25 listopada 2020 roku.

Co nowego w kryminałach – sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Co nowego w kryminałach – Paprocany

W Komendzie Miejskiej Policji w Tychach wybucha afera: kilku policjantów miało rzekomo zgwałcić prostytutkę. Ponadto pokrzywdzona, jako głównego sprawcę, wskazuje Krzysztofa Strzeleckiego – wzorowego funkcjonariusza. Ten wszystkiemu zaprzecza, jednak zostaje odesłany na przymusowy urlop. W niewinność Strzeleckiego wierzy tylko jego szef, ale teraz ma on na głowie własne, rodzinne problemy, które nie dają mu spokoju. A ponieważ urlopowany policjant ma mnóstwo wolnego czasu, przełożony prosi go o pomoc w prywatnym śledztwie.

Książka dostępna od 12 listopada 2020 roku.

Co nowego w kryminałach – sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Co nowego w kryminałach – Wszystko, co powiesz

Przez cały pobyt w barze główna bohaterka nie mogła odpędzić się od natrętnego adoratora. Wracając do domu okazuje się, że mężczyzna ją śledzi. W pewnym momencie przerażona kobieta odwraca się gwałtownie i spycha go ze schodów. A ten uderza o chodnik i przestaje oddychać. Co robić? Dzwonić na numer alarmowy i czekać na wyrok, licząc, że rodzina, mąż i przyjaciele nie odwrócą się od ciebie. A może uciec i nie mówić o tym zajściu nikomu? Nie ma świadków, nikt się przecież nie dowie.

Książka już dostępna.

Wymazani z pamięci - sprawdź na TaniaKsiazka.plCo nowego w kryminałach – Wymazani z pamięci

Do gdańskiej policji dociera zgłoszenie o grupie dzieci, błąkających się po ulicach miasta. Wszystkie od dawna były poszukiwane, są tez tak samo ubrane, ale poza tym zupełnie nic ich nie łączy. Ponieważ są w różnym wieku, zaginęły w różnych okolicznościach, dotąd nieznanych dla policji, o różnym czasie i w różnych miejscach. Ponadto dzieci zgodnie twierdzą, że od momentu porwania nic nie pamiętają. A początkowa euforia rodziców wkrótce zamienia się w podejrzliwość i nieufność wobec pociech, które nie przypominają tych sprzed lat.

Książka już dostępna.

Ukochaj na śmierć - kup na TaniaKsiazka.pl

Co nowego w kryminałach – Ukochaj na śmierć

Podczas rekonstrukcji historycznej, przedstawiającej obronę wieży spadochronowej w Katowicach w wojnie 1939 roku, ginie student ze Świętochłowic. Nadkomisarz Polański nie wierzy w nieszczęśliwy wypadek. W związku z tym wraz ze swoim zespołem rozpoczyna skomplikowane śledztwo, konfrontując się z czymś, czego nawet on nie mógł przewidzieć.

Książka już dostępna.

Przeczytaj także