Ciekawe czasy – nietuzinkowy romans!

Ciekawe czasy to książka, która na polskim rynku pojawi się już 12 stycznia 2021 roku. Jednak już teraz została okrzyknięta najlepszym love story naszych czasów. Zachwyca się nią sama Zadie Smith. Zastanawiacie się dlaczego? Co takiego ma w sobie historia stworzona przez Naoise Dolan? A jeśli powiem wam, że to czuła, kameralna i bardzo zmysłowa książka, z nutą ironii? Jedno jest pewne. Obok takiej powieści nie można przejść obojętnie. Dlatego już dziś sprawdźcie, czym autorka zachwyciła czytelników na całym świecie!

Ciekawe czasy - kup na TaniaKsiazka.pl

Ciekawe czasy – kilka słów o fabule

Ava, Edith i Julian to nietypowe trio. Połączyło ich bowiem uczucie, a życie w miłosnym trójkącie nie jest łatwe. Jednak czytelnicy znajdą tu nie tylko miłosne rozterki. Ponieważ autorce udało się też stworzyć ogromnie złożony portret epoki późnego kapitalizmu. Gdzie wszelkiej maści podziały mają się więcej niż świetnie. A o naszych życiowych wyborach nadal decydują płeć, pieniądze i status społeczny. W powieści Dolan niczym w lustrze odbijają się wszystkie nasze dzisiejsze lęki i neurozy, to fenomenalny i ogromnie przenikliwy obraz współczesności.

Ava jest młodą i świetnie wykształconą idealistką, która przyjechała do Hongkongu. Ma zamiar uczyć tu angielskiego dzieci bogatych Azjatów. Julian to równie inteligentny i błyskotliwy bankier, który lubi wydawać pieniądze na Avę. Poza tym łączy ich dobry seks, a od czasu do czasu Julian omawia z nią wahania kurów walut, choć to nie jedyne tematy, które ich łączą. Piękna i czarująca prawniczka Edith wkracza na scenę, gdy Julian na jakiś czas wyjeżdża do Londynu.

Trudno nie zgodzić się z faktem, że związki to przecież zawsze transakcje: zyski, straty, inwestycje, ryzyka i fuzje. Ponadto ludzie od wieków niczym gwiazdy układają się w przeróżne konstelacje. Nie zawsze są to układy szczęśliwe. Każdy staje jednak kiedyś przed wyborem – być czy mieć.

Przypominam, że książka pt. Ciekawe czasy będzie dostępna na naszym rynku od 12 stycznia 2021 roku. Prezentowaną dziś powieść znajdziecie tutaj. Koniecznie to sprawdźcie!

Przeczytaj także