Choinka Fundacji „Pomóż Im”

Wyobraź sobie, że na chwile przenosisz się do prehistorycznego świata, jednak nie czeka w nim na Ciebie szereg niebezpieczeństw. To kraina pełna magii i szczerej dziecięcej radości. Piękne miejsce, prawda? My całkiem niedawno mieliśmy okazję, żeby się do tego świata przenieść i to nie tylko na skrzydłach wyobraźni.

Choinka Fundacji "Pomóż Im"

Choinka Fundacji „Pomóż Im” ❤️

11 stycznia uczestniczyliśmy w wyjątkowej, corocznej choince zorganizowanej dla podopiecznych Fundacji „Pomóż Im” prowadzącej Białostockie Hospicjum dla Dzieci. Na kilka godzin białostockie „Spodki” Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury zamieniły się w tajemniczą prehistoryczną krainę pełną magii. Takiej magii, jaką jest w stanie wykreować tylko Łukasz Grant, prawdziwy iluzjonista.

W tym prehistorycznym świecie nie zabrakło jaskiniowców. Czy wiecie, czym bawili się jaskiniowcy? My już wiemy, a uczestnicy choinkowej imprezy mogli nawet spróbować tych zabaw na własnej skórze: przetaczanie ogromnego głazu, przenoszenie taaaakiej wielkiej kości, szalone tańce plemienne i wspólne przeganianie tygrysa. Teraz pewnie zapytacie, jak się przegania prehistorycznego  tygrysa? Jakbyście kiedyś znaleźli się w sytuacji zagrożenia, to spróbujcie niezawodnego sposobu jaskiniowców i krzyczcie „uga-buga!”. Tygrys raz-dwa zniknie tam, gdzie prehistoryczny pieprz rośnie.

Co więcej, w tym prehistorycznym świecie znalazło się miejsce, żeby przygotować książkowe zakładki. Mali jaskiniowcy dostali też choinkowe upominki.

Przez kilka godzin „Spodki” stały się miejscem pełnym dziecięcej radości. Podopieczni Fundacji na chwilę mogli zapomnieć o codziennej walce z chorobą i przenieść się do zupełnie innego świata. Cieszymy się, że mogliśmy być świadkami tych wszystkich uśmiechów i okrzyków ekscytacji. Aż serce rośnie!

Obok podopiecznych Fundacji „Pomóż Im” w zabawie choinkowej wzięli udział rodzice oraz rodzeństwo chorych dzieci. Nie zabrakło też wolontariuszy i przyjaciół Fundacji.

#zakupomoc – kupuj i pomagaj

Nasza księgarnia już od ponad sześciu lat wspiera Fundację „Pomóż Im”. Czy wiecie, że robiąc u nas zakupy, realnie pomagacie? Część zysków z każdego zamówienia przekazujemy na rzecz Fundacji.

Przeczytaj także