Chłopiec z lasu – Harlan Coben

Fani twórczości Harlana Cobena mają niemałe powody do zadowolenia. Ponieważ już 12 listopada 2020 roku w sprzedaży na polskim rynku pojawi się powieść pisarza pt. Chłopiec z lasu. Tytuł ten przypadnie do gustu nie tylko miłośnikom pisarza, ale także wielbicielom kryminałów, utrzymanych w mrocznej aurze thrillera. Tym samym, jeśli poszukujecie opowieści, która was wciągnie, trafiliście idealnie. Autor udowadnia, że wciąż jest w szczycie formy – dawkuje napięcie, skutecznie buduje mroczną atmosferę i aż do ostatniej strony trzyma w niepewności. Koniecznie zatem sprawdźcie, co tym razem przygotował czytelnikom!

Chłopiec z lasu - kup na TaniaKsiazka.pl

Chłopiec z lasu – kilka słów o fabule książki

New Jersey, 1986 rok. W Stanowym Parku Krajobrazowym Ramapo Mountain znaleziono dziecko. Brudne, odziane w łachmany i kompletnie dzikie. Chłopiec rozumie, kiedy mówi się do niego po angielsku, jednak sam uparcie milczy. Poza tym nikt w okolicy nie zgłaszał zaginięcia dziecka. Tym samym nie widomo, kim jest chłopiec i jak długo przebywał w lesie. A do tego policja nie ma najmniejszego pojęcia, jak udało się mu przetrwać w takiej dziczy.

Trzydzieści lat później Wilde stara się wieść normalne i spokojne życie, choć jego przeszłość wciąż pozostaje tajemnicą. Także dla niego samego. Pewnego dnia mężczyzna otrzymuje wiadomość o zaginięciu nastolatki. Okazuje się jednak, że nikt tym zgłoszeniem się zupełnie nie przejmuje, nawet ojciec zaginionej. Jednak o pomoc bohatera prosi pewna ważna osoba z przeszłości Wilde. Jedyną wskazówką, mogącą pomóc odnaleźć dziewczynę, jest to, że była ostatnio nękana.

Wilde wie, że nie może zignorować sprawy outsiderki, która nikogo nie obchodzi. Sam przecież nigdy nigdzie nie należał. Ale żeby wyjaśnić tajemnicę jej zniknięcia, będzie musiał wrócić do swojej przeszłości. I do miejsca, w którym władza pozwala na utrzymywanie sekretów, które mogą zagrozić milionom ludzi.

Przypominamy, że książka pt. Chłopiec z lasu jest już dostępna. Znajdziecie ją tutaj. Jeszcze raz gorąco polecamy ją wszystkim miłośnikom kryminałów i thrillerów. Koniecznie sprawdźcie tę pozycję, gwarantujemy, że nie pożałujecie!

Przeczytaj także