Charlotte Link – jej powieści warto znać!

Charlotte Link – niemiecka pisarka, która serca czytelników podbiła powieściami obyczajowymi. Ale to nie wszystko. Historie stworzone przez Link są głębokim, psychologicznym studium, które zapierają dech w piersiach porywającą fabułą. To wszystko składa się na najwyższej klasy powieści sensacyjne, cieszące się dużym uznaniem na całym świecie.

Książki Charlotte Link

Echo winyTrudno spośród tak wspaniałych powieści wybrać te, które można uznać za wyjątkowe. Stawiając jednak na czytelniczy zmysł odbiorców z wielu kontynentów, z łatwością wyróżnimy cieszące się największą popularnością. I tak do sztandarowych książek, od których warto zacząć przygodę z twórczością Charlotte, zaliczymy:

Echo winy – Livia i Nathan Moor to małżeństwo, których jacht rozbija się u podnóża skalistej wyspy Skye. Oboje ocalali z katastrofy, stracili jednak cały dobytek. Pomocy udzielają im Frederic i Virginia, którzy zapraszają ich do małego miasteczka w Norfolk. Odkąd para pojawia się Złudzeniew owym miejscu, zaczyna dochodzić do tragicznych wydarzeń. Policja odnajduje ciała martwych, zgwałconych dziewczynek. Virginia jednak zauroczona Nathanem nie dostrzega niebezpieczeństwa, jakie zaczyna grozić jej kilkuletniej córce.

Złudzenie – Peter Simon to szanowany biznesmen, człowiek sukcesu i kochający mąż oraz ojciec. Pewnego dnia znika jednak bez śladu podczas podróży do Prowansji. Jego żona, Laura, rozpoczyna rozpaczliwe poszukiwania. Okazuje się jednak, że kobieta nie do końca znała mężczyznę, z którym spędziła wspólnie wiele lat. Podczas poszukiwań zaczynają wypływać fakty przeczące obrazowi męża, jaki miała w głowie do tej pory.

Ostatni śladOstatni ślad – Elaine Dawson czuje się zagubiona, gdy z powodu mgły zostały odwołane wszystkie loty. Przytłoczona rozmiarem lotniska Heathrow nie bardzo wie, co powinna zrobić. I kiedy dostaje propozycję od przystojnego nieznajomego, by przenocować w jego domu, zgadza się bez chwili zawahania. Od tej pory ślad po niej zaginął. Policja umarza śledztwo uznając, że kobieta w ten sposób uwolniła się od obowiązku opieki nad kalekim bratem i tkwieniem w prowincjonalnym miasteczku bez przyszłości. Kilka lat później, dziennikarka specjalizująca się w artykułach o zaginionych kobietach powraca do sprawy Elaine. Okazuje się, że kobieta wciąż żyje. Dziennikarka zaś staje w obliczu śmiertelnego niebezpieczeństwa.

Wszystkie powieści Charlotte Link znajdziecie tutaj. Serdecznie polecamy! 

Przeczytaj także