Celibat – Marcin Wójcik

Celibat - kup na TaniaKsiazka.plKsiążka pt. Celibat to gorąca nowość, która zainteresuje każdego miłośnika literatury faktu. Lektura już zdążyła wywołać niemałe kontrowersje w świecie literatury, ale nie tylko. Koniecznie sprawdźcie sami, co takiego mają w sobie reportaże Marcina Wójcika, że wywołują w odbiorcach tyle emocji.

Celibat – opowieść o miłości i pożądaniu

Każdy człowiek, chociaż raz w życiu, zastanawiał się, jak to jest z tymi księżmi. Jak wytrzymują w celibacie, co skłania ich do wstąpienia w szeregi kościoła. Dla jednych jest to niezwykłe poświęcenie i dowód czystej wiary. Dla innych taka decyzja jest zupełnie nie do pojęcia. Teraz czytelnicy mają szansę poznać historie z pierwszej ręki. I gwarantujemy, że będą to opowieści niezwykle emocjonujące oraz intrygujące.

Wśród księży krąży pewne powiedzenie. Mówi się, że do piątego roku po święceniach, ksiądz jeździ na diable. Po piątym role się odwracają. Czym tak naprawdę jest celibat? Dla jednych to jedynie „bezżeństwo”, dla innych to całkowita wstrzemięźliwość seksualna. Wielu twierdzi, że pomaga on w wykonywaniu posługi kapłańskiej i przynosi nieziemski pokój do serca. Jednak są też przypadki, w których celibat był źródłem frustracji. Konsekwencją tego było drugie życie księży, które prowadzili ukradkiem, w strachu, by nic się nie wydało.

Marcin Wójcik w książce pt. Celibat robi rzecz niezwykłą. Dopuszcza do głosu księży, którzy stali po różnych stronach barykady. Nie znajdziecie tu krytycznej oceny lub osądów pochwalających i tępiących dane zachowania. Książka oddaje całkowity głos kapłanom, ukazując ich jako ludzi z krwi i kości. A to niezmiennie wiąże się z faktem, że odczuwają oni głód, pragnienie oraz popęd seksualny. I nic nie jest tego w stanie zmienić. Ani święcenia kapłańskie, ani głęboka wiara, ani sutanna.

Jednak czytelnik w tej książce znajdzie coś znacznie więcej niż same historie księży. To także opowieści ich byłych i obecnych partnerów czy partnerek. Do głosu dochodzą tutaj ich teściowe, dzieci, a nawet wnuki. Jedne historie kończą się szczęśliwie, innych finał jest tragiczny. Tutaj miłość przeplata się z goryczą i cynizmem. A odbiorca ma szansę spojrzeć na to wszystko oczami autora, który opisuje wszystko z mistrzowską wirtuozerią i ogromną wrażliwością.

Książkę pt. Celibat znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!

Przeczytaj także