Tu byłem. Tony Halik – Mirosław Wlekły

Książka pt. Tu byłem. Tony Halik to świetna propozycja dla wszystkich, którzy interesują się historią. Ale nie tylko, również ci, którzy na co dzień unikają podobnych pozycji, znajdą w tej opowieści wiele interesujących fragmentów. Gwarantujemy, że nie będziecie się nudzić! Potwierdzeniem mogą być słowa Elżbiety Dzikowskiej, która tak oto wypowiada się na temat lektury:

Zrazu bałam się tej książki. Myślałam, że ujawnienie sekretów życia Toniego, tajemnic, których ja nawet nie znałam, w pogoni za dziennikarską sensacją przekładającą się na sprzedaż książki — może zrobić Toniemu krzywdę. Mirosław Wlekły podszedł jednak uczciwie do życia swego wyjątkowego bohatera, starał się zrozumieć motywy jego postępowania, pokazał jego — a czasem nie jego to były — wybory w kontekście czasu i wydarzeń politycznych. Dziękuję mu za to. Koniecznie sprawdźcie to sami!

Tu byłem. Tony Halik oczami Mirosława Wlekłego

Czy wiedzieliście, że Tony Halik należał do najczęściej zestrzeliwanych pilotów II wojny światowej? Ten francuski partyzant był również autorem pierwszego wywiadu z Fidelem Castro. Na koncie miał nagrodę Pulitzera i tytuł odkrywcy zaginionej stolicy Majów. W swojej karierze był także prywatnym pilotem Juana Perona.

W najnowszej książce Mirosław Wlekły udowadnia prawdę starą jak świat. To życie pisze najlepsze scenariusze. Porywające, przewrotne i często tak nieprawdopodobne, że chciałby się je wcisnąć między powieści fantasy. Biografia Halika to dowód na to, że literatura faktu może równie wciągać i stać się źródłem fascynującej przygody. Teraz czytelnicy mają niepowtarzalną okazję dowiedzieć się, kim tak naprawdę był Tony Halik, którego większość polaków kojarzy z programu „Pieprz i wanilia”. Tam wraz z Elżbietą Dzikowską opowiadał o swoich egzotycznych podróżach. Ale bohater ów opowieści przeżył wiele różnych życiorysów. Przekonajcie się sami, który z nich był prawdziwy!

Książkę Tu byłem. Tony Halik znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!

Przeczytaj także