Busola Mathias Enard – gorąca nowość

Busola - zobacz na TaniaKsiazka.plKsiążka pt. Busola to gorąca, czerwcowa nowość, która przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom zaskakujących i wciągających opowieści. Dlaczego warto mieć tę lekturę w domowej biblioteczce? A choćby, dlatego że o talencie autora świadczą liczne nagrody, którymi został obdarowany.

Autor ma na koncie, między innymi, Nagrodę Goncourtów 2015 oraz nominację do Międzynarodowej Nagrody Bookera 2017. Nie od dziś wiemy, że książki w takich konkursach znajdują się nie bez przyczyny. Powieść na polskim rynku pojawiła się już 14 czerwca bieżącego roku.

Busola – kilka słów

Akcja powieści została umieszczona w Wiedniu i opowiada o muzykologu. Franz Ritter, bo tak nazywa się główny bohater, po raz kolejny sięga po opium. W ten sposób uśmierza ból związany z ciężką chorobą, którą przeżywa. Jednak jest coś jeszcze. Narkotyk intensywnie pobudza wyobraźnię mężczyzny. Dzięki temu może on spędzić kolejną, samotną noc, majacząc o niespełnionej miłości – Sarze.

Istnieje jednak cień szansy. Jakiś czas temu Franz otrzymał list od Sary. Wraz z wiadomością przyszła nadzieja na kontynuację romansu, który niegdyś przeżyli wspólnie w Teheranie. Chociaż była to tylko jedna noc, mężczyzna do tej pory nie może zapomnieć o kochance.

Sara to uznany, światowy naukowiec. Orientalistka zafascynowana jest obrazem Wschodu, wynikającym z opowieści Europejskich podróżników. Ponadto kobietę interesuje też zupełnie inna strona tych przygód i obrazów – czarna magia.

Franz w swoich obsesyjnych wizjach i wspomnieniach wplata te orientalne wątki w miłosne reminiscencje. Wszystko, dlatego że sam jest wielkim miłośnikiem wspomnianej kultury.

Książka pt. Busola to, zdaniem światowych recenzentów, erudycyjna historia przepełniona melancholią, która idealnie oczyści obraz Wschodu, budowany przez współczesne wydarzenia. Jeśli więc do tej pory nie wiedzieliście, po jaką książkę sięgnąć w te upalne, czerwcowe dni, mamy dla was idealną propozycję. Koniecznie to sprawdźcie!

Przypominamy, że powieść w sprzedaży pojawiła się już 14 czerwca bieżącego roku. Znajdziecie ją tutaj. Gwarantujemy niezwykle wciągającą, egzotyczną przygodę i długie godziny wspaniałej rozrywki. Gorąco polecamy!

Przeczytaj także