Brandon Sanderson – Rozjemca

RozjemcaRozjemca to książka znanego i cenionego pisarza – Brandona Sandersona. Jeśli jeszcze do tej pory nie mieliście okazji zapoznać się z twórczością tego artysty, to gorąco zachęcamy do nadrobienia braków. Czytelników na całym świecie, którzy zetknęli się już z powieściami Sandersona z pewnością nie będzie trzeba dwa razy namawiać. A ponieważ za oknami wciąż mróz, to świetna okazja, by uzupełnić domową biblioteczkę o tę niezwykle porywającą historię.

O czym opowiada Rozjemca?

Tym razem Brandon czytelnikom przedstawia opowieść o dwóch siostrach, które od urodzenia piastują tytuł księżniczek. Jedna z nich ma poślubić Króla-Boga, pomniejsze bóstwo – wątpiące i zupełnie niewierzące w siebie. To także historia nieśmiertelnego człowieka, który stara się naprawić błędy, jakich dopuścił się setki lat temu. W świecie tych bohaterów ci, którzy zginęli chwalebnie powracają, jako bogowie i są skazani na życie w zamknięciu, w stolicy Hallandren. Ponadto, tutaj o potędze magii stanowi moc zwana Biochromą, która oparta jest na Oddechach. A te można zbierać jedynie pojedynczo od konkretnych osób. Dzięki oddechom oraz czerpaniu kolorów z nieożywionych przedmiotów Rozbudzający są w stanie czynić zarówno nikczemne rzeczy, jak i tworzyć cuda. Główny bohater, Rozjemca, w swoim życiu zetknął się już ze wszystkim – Siri i Vivenną, księżniczkami Idris, Darem Pieśni, zniechęconym bogiem odwagi, Królem-Bogiem Susebronem oraz z tajemniczym Vasherem. Czy jednak, aby na pewno?

Powieść Rozjemca znajdziecie tutaj. Jeszcze raz gorąco polecamy i zachęcamy do zapoznania się z tą niezwykła historią, która wciągnie was do reszty. Brandon Sanderson po raz kolejny odbiorcom serwuje epicką opowieść pełną przygód i akcji.

Przeczytaj także