Bramy Światłości Mai Lidii Kossakowskiej, tom II

Bramy Światłości Mai Lidii Kossakowskiej, tom II - kup na TaniaKsiazka.plBramy Światłości Mai Lidii Kossakowskiej, tom II w sprzedaży pojawi się już 15 lutego 2018 roku. To nie lada gratka dla wszystkich miłośników twórczości pisarki i tych, którzy interesują się polską fantastyką. Autorka po raz kolejny powraca do grupy Świetlistych przyjaciół i kultowej już postaci Daimona Freya. Choć wielokrotnie powtarzała, że seria z tym bohaterem jest już dawno zamknięta i nie ma zamiaru jej kontynuować. Trudno jednak się dziwić, że Kossakowska nie dotrzymała słowa. Niełatwo jest powstrzymać wyobraźnię, podpowiadającą kolejne pomysły na książkę, ani fanów, którzy co rusz dopytywali o kolejne losy ulubionych postaci. Tym samym świat ujrzała seria pt. Bramy Światłości, ciesząca się ogromnym zainteresowaniem już od pierwszej części. Jakie wyzwania czekają bohaterów w drugim tomie? Sprawdźcie to sami!

Bramy Światłości Mai Lidii Kossakowskiej, tom II

Specjalna ekspedycja pod dowództwem Seredy przemierza niebezpieczne i dzikie tereny Strefy Poza Czasem. Jeden ze Świetlistych doniósł, że to właśnie na skraju tych terenów wyczuwalna była obecność Światłości. I ktoś musiał to sprawdzić. Niecodzienne połączenie badaczy Królestwa i najlepszych żołnierzy okazało się mieszanką wybuchową. Ponadto wśród ochotników ukrywa się Lucyfer, którego zniknięcie z Głębi wywołało niemałe poruszenie wśród członków tajnej koalicji między Głębianami, a Świetlistymi.

Podczas wyprawy życie Daimona Freya zawisło na włosku. A cena za ratunek okaże się wyjątkowo bolesna i wysoka. Całej ekspedycji nie pomaga również nasilający się konflikt między Niszczycielem Światów, a Marutem. To ich kłótnie generują coraz więcej ofiar i stwarzają niebezpieczne sytuacje.

W potrzasku zdaje się być również Razjel, który chwilowo zastępuje Lucyfera na stanowisku pana Głębi. Świetlisty jednak nie potrafi zupełnie odnaleźć się w tej funkcji. Na jego życie zaczyna też czyhać coraz więcej niebezpieczeństw. A Asmodeusz, który miał mu pomóc, wyrusza z akcją ratunkową, dowiadując się, że Lucyferowi grozi niebezpieczeństwo. Razjel zostaje sam w środku zupełnie nieznanego mu świata i podstępnych Głębian, którzy nie mają pojęcia o tym, co naprawdę się dzieje.

Książkę pt. Bramy Światłości Mai Lidii Kossakowskiej, tom II znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!

Przeczytaj także