Boginie Alexa Michaelidesa – nowa książka autora Pacjentki

Kojarzysz bestsellerowy thriller Pacjentka, który w 2019 roku podbił rynek czytelniczy na całym świecie? Teraz jej autor powraca z kolejną znakomitą powieścią. Boginie Alexa Michaelidesa to mistrzowski thriller psychologiczny, którego zakończenie zapamiętasz na długo. Fabuła opowieści opiera się na prawdzie starej, jak świat, że wszyscy skrywamy tajemnice, nawet przed sobą. Jakie sekrety mają Boginie? Dowiesz się już 29 września, ponieważ na tę datę zaplanowano premierę książki.

Boginie Alexa Michaelidesa Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Boginie Alexa Michaelidesa

W zagranicznych recenzjach drugiej powieści autorstwa Alexa Michaelidesa można przeczytać m.in.: „Fani Pacjentki pokochają Boginie”. I trzeba przyznać, że faktycznie proza tego pisarza zasługuje na objawy miłości 🙂 . Jego najnowsza książka to złowieszczy, porywający i pełen niespodziewanych zwrotów akcji thriller, wypełniony mrocznymi tajemnicami i podobnie jak w poprzedniej powieści, autor i w tej przyszykował szokujący finał.

Główną bohaterką książki Boginie Alexa Michaelidesa jest terapeutka grupowa Mariana Andros. Akcja dzieje się na Uniwersytecie Cambridge, gdzie właśnie zamordowano najlepszą przyjaciółkę jej siostrzenicy. Mariana jest pewna, że mimo alibi – zabójcą jest Edward Fosca – przystojny i charyzmatyczny profesor greckiej literatury. Jest on jednak nietykalny, bowiem uwielbiają go nie tylko studenci, ale również pracownicy uczelni. Szczególnie natomiast ukochały go członkinie tajnego stowarzyszenia The Maidanes – Boginie, będącego pod silnym wpływem tego enigmatycznego nauczyciela.

Po morderstwie dziewczyny – jednej z Bogiń, jej członkinie są wstrząśnięte. Mimo to jednak Marian postanawia przyjrzeć się bliżej tej organizacji i Edwardowi Fosce, który według niej kłamie. Dręczy ją jednak pytanie, dlaczego profesor miałby zabić jedną ze swoich uczennic?  Gdy w murach szkoły pojawia się drugie ciało Andros wpada w obsesję na punkcie udowodnienia winy mężczyzny, którego podejrzewa od początku. Chce zrobić wszystko, by morderca trafił za kratki. Jej działania wymykają się jednak spod kontroli, grożąc podważeniem jej wiarygodności, a także zniszczeniem najbliższych relacji. Kobieta jest jednak tak zdeterminowana, że zamierza jednak zaprowadzić profesora przed oblicze sprawiedliwości, nawet kosztem własnego życia. 

Opinie o książce

Złowieszczy, stylowy i porywający thriller. Co robisz po stworzeniu jednego z największych thrillerów ostatniej dekady? Piszesz coś jeszcze lepszego.

~ Chris Whitaker, autor We Begin at the End.

Michaelides jest na dobrej drodze, żeby stać się jednym z najbardziej wpływowych i poczytnych autorów thrillerów na świecie.

~ Bookreporter.com.

Misternie napisany, pełen tajemnic thriller dla wymagającego czytelnika.

          ~ The New York Journal of Books.

Książkę Boginie Alexa Michaelidesa przedpremierowo możesz zamówić w tym miejscu.

Czytaj także:

Przeczytaj także