Błękitna kropka. Człowiek i jego przyszłość w kosmosie

Błękitna kropka - sprawdź na TaniaKsiazka.plBłękitna kropka. Człowiek i jego przyszłość w kosmosie to książka, której autorem jest Carl Sagan. Dzisiejsza propozycja przypadnie do gustu nie tylko miłośnikom literatury faktu. Coś dla siebie znajdą tutaj również ci, którzy uwielbiają science fiction. Dlaczego? Bo autor tej pozycji oprócz rzetelnych i zaskakujących faktów, snuje niezwykle pasjonującą opowieść o tym, jak może wyglądać nasza przyszłość. Przyszłość zaskakujących technologii i wielkiego rozwoju ludzkości, a co za tym idzie, podboju ogromnych przestworzy kosmosu. Już dziś wiemy, że lot na Księżyc i Marsa, czy wysłanie w atmosferę samochodu osobowego jest możliwe. Do niedawna wydawało się to doskonałym scenariuszem na film science fiction. Teraz ludzkość z zapartym tchem obserwuje rozwój technologii i nauki, które są w stanie odkrywać kolejne tajemnice Wszechświata.

Błękitna kropka. Człowiek i jego przyszłość w kosmosie – jakie mamy szanse na kolonizację?

Warto tutaj wspomnieć, że Błękitna kropka to nie pierwsza tego typu książka, która wyszła spod pióra Carla Sagana. Autor ma na koncie międzynarodowy bestseller pt. Kosmos. To właśnie w niej poruszył tajemnicę Wszechświata i zaszczepił, w milionach odbiorców na całym świecie, zainteresowanie tematem. Teraz, w najnowszej publikacji, kontynuuje tę niesamowitą podróż. Co ciekawe, wewnątrz prezentowanej dziś książki Czytelnicy odnajdą mnóstwo wspaniałych ilustracji, które skutecznie pobudzają i wspomagają wyobraźnię.  Autor bowiem zadbał o każdy, najmniejszy nawet szczegół. Dzięki temu książka stanowi niezwykłą opowieść.

Co jednak Błękitna kropka. Człowiek i jego przyszłość w kosmosie ma wspólnego z science fiction? Carl Sagan niezwykle sugestywnie udowadnia, że zaludnienie nieznanych jeszcze galaktyk jest tylko kwestią czasu. Eksploracja i osiedlenie się człowieka na innych planetach to już nie luksus czy czyste fantazje. To konieczność, jeśli ludzki rodzaj ma przetrwać w przyszłości.

Nikt nie ma wątpliwości, że przyszłe pokolenia będą spoglądać na naszą epokę w sposób wyjątkowy. To czas, w którym człowiekowi udało się radykalnie przekroczyć granice kosmicznej przestrzeni.

Książkę pt. Błękitna kropka. Człowiek i jego przyszłość w kosmosie znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!

Przeczytaj także