Biel. Notatki z Afryki – nowa książka Marcina Kydryńskiego

Biel. Notatki z AfrykiBiel. Notatki z Afryki to kolejna książka Marcina Kydryńskiego, polskiego dziennikarza muzycznego, podróżnika i fotografa, która sytuuje się w gatunku reportażu. Autor ma na swoim koncie już m.in. reportaż literacki Chwila przed zmierzchem i jako pierwszy polski fotograf może pochwalić się własnym reportażem z międzynarodową okładką w National Geographic.

Biel. Notatki z Afryki to sprawozdanie autora z jego licznych podróży do Afryki, które odbywał na przestrzeni dwudziestu lat. W tym czasie zwiedził Zanzibar, Kenię, Etiopię, Sudan oraz afrykańskie pustynie. Książka to nie tylko opowieść autora o tym, co przeżył i zobaczył na Czarnym Lądzie, ale również przepiękne zdjęcia, które idealnie uzupełniają wspomnienia Kydryńskiego. Sam pisarz mówi następująco o swoim najnowszym dziele:

Jeśli poczują się Państwo poirytowani, że jest to książka zbyt osobista, intymna, że nie przypomina niczego, co już znacie, to może dobrze. Tylko tak mogło być. Jeżeli ktoś nazwie ją albumem fotograficznym, sprawi mi przyjemność. Gdy uzna, że to książka o Afryce, nie będę się spierał. Na nieprzyjemny zarzut, że jest w istocie autobiografią, nie będę umiał odpowiedzieć, zażenowany, przyłapany na gorącym uczynku. Sam myślę o «Bieli» jak o notatkach na marginesach książek, które zawsze mam ze sobą w podróży, bo lubię rozmawiać ze znacznie mądrzejszymi od siebie.

Książka Biel. Notatki z Afryki Marcina Kydryńskiego na polskim rynku ukazała się nakładem wydawnictwa Edipresse Polska i liczy ona aż 656 stron. Jest to świetna propozycja nie tylko dla miłośników reportażu. Zdjęcia umieszczone w książce z pewnością umilają lekturę i pozwalają na własne oczy ujrzeć rzeczywistość, którą opisuje autor.

 

Przeczytaj także