Bibliotekarka z Auschwitz – prawdziwa historia

Bibliotekarka z Auschwitz - kup na TaniaKsiazka.plBibliotekarka z Auschwitz to książka, która przypadnie do gustu wszystkim wielbicielom historii opartych na prawdziwych wydarzeniach. Poza tym zainteresuje także każdego, kto lubi powieści z historią w tle. Pozycja ta na polskim rynku będzie dostępna w sprzedaży od 26 lutego 2020 roku. Warto tutaj również wspomnieć, że książka cieszy się ogromnym zainteresowaniem czytelników na całym świecie. Tym samym w błyskawicznym tempie zyskała status bestsellera, stając się międzynarodowym hitem. Co takiego ma w sobie i o czym opowiada? Koniecznie czytajcie dalej, by dowiedzieć się więcej!

Bibliotekarka z Auschwitz – kilka słów o fabule

Opowieść została oparta na historii czeskiej więźniarki obozu Auschwitz-Birkenau. Chodzi o Ditę Kraus, nastolatkę, która ryzykowała życiem, aby ocalić magię literatury w piekle Holokaustu.

Bohaterka ma zaledwie czternaście lat, kiedy trafia do Auschwitz-Birkenau. Tam otrzymuje numer 73 305. Przyjechała transportem z getta w Teresinie i wraz z matką i ojcem wylądowała w tak zwanym obozie rodzinnym. To jedyne miejsce w „fabryce śmierci”, gdzie dzieci i ich rodzice mogą mieszkać razem. Jedyne, w którym działa tajna szkoła, z niewidzialnymi tablicami i zeszytami, lekcjami wypowiadanymi szeptem i przerywanymi, niczym dzwonkiem, brutalnymi rewizjami. Są jednak rzeczy prawdziwe – to książki. Osiem rozlatujących się tomów. Każdy na wagę ludzkiego życia. W związku z tym to najmniejsza biblioteka świata. A Dita została ich strażniczką. Tym samym szmugluje je między barakami, co noc znajduje dla nich nowe kryjówki, kładąc na szali własne życie.

Przypominamy, że książka pt. Bibliotekarka z Auschwitz na polskim rynku będzie dostępna w sprzedaży od 26 lutego bieżącego roku. Prezentowaną dziś powieść znajdziecie tutaj. Jeszcze raz polecamy ją gorąco wszystkim miłośnikom historii opartych na faktach. Poza tym to świetna propozycja dla każdego, kto interesuje się literaturą, związaną z II wojną światową. Antonio Iturbe stworzył niezwykle przejmującą i wciągającą opowieść o jednym z najmroczniejszych okresów w dziejach ludzkości. Czytelnicy znajdą tu strach, nadzieję i odwagę, oraz rosnące ze strony na stronę napięcie. Ostatecznie jednak to historia, która zostaje z czytelnikami na długo po zakończeniu książki.

Przeczytaj także