Białowieża szeptem – nowość od Anny Kamińskiej!

Białowieża szeptem - kup na TaniaKsiazka.plBiałowieża szeptem, taki tytuł nosi nowość od Anny Kamińskiej. Książka przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom literatury faktu. Jednak również Ci, którzy uwielbiają naturę i chętnie poszerzają swoją wiedzę w tym zakresie, znajdą tu coś dla siebie. Białowieża szeptem to przede wszystkim poruszające i godne uwagi historie ludzi, którzy związali swój los z tym miejscem. Anna Kamińska po raz kolejny udowadnia, że ma niezwykły talent do tworzenia tego typu lektur. Na swoim koncie ma ogromny sukces związany ze wspomnieniami Simony Kossak czy Wandy Rutkiewicz. Tym razem również nie zawodzi i prezentuje Czytelnikom wspaniałą panoramę jedynego takiego miejsca na Ziemi. Koniecznie sprawdźcie to sami!

Białowieża szeptem – szeptem o najgłośniejszym lesie w Europie

Był rok 1922, kiedy młody reporter Józef Mackiewicz alarmował, że puszcza ginie. Przesłanie to wynikało z jego dokładnych obserwacji niszczycielskiej działalności kornika oraz masowego wyrębu lasu. Pięćdziesiąt lat później po tym ogłoszeniu w Puszczy Białowieskiej pojawiła się Simona Kossak, córka słynnego malarza. Zawędrowała tam, szukając wolności i spokoju. Ostatecznie zajęła pobliską leśniczówkę, znajdując w niej ukojenie. Na początku XXI wieku śladami ostatniej Kossakówny do Białowieży dotarła Anna Kamińska, młoda pisarka.

Jednak w tych niezwykłych historiach jest jeszcze druga strona. To mieszkańcy miejscowości, dla których wszyscy wspomniani byli „nawłocz”. W ich języku oznaczało to przybysza z daleka. Nikt nie miał wątpliwości, że każde z nich dotarło tu zupełnie z innych powodów. Jednak wszystkich połączyła miłość do tego niezwykłego miejsca i mieszkańców – tych, których jeszcze dziś można spotkać na ulicy i tych, których legenda wciąż żyje wśród białowieżan.

Wśród bohaterów tej historii będziecie mieli okazję poznać „Wiedźmara” czarnoksiężnika z prawdziwego zdarzenia. „Mordal” to zaś zapalony kłusownik, Filmon Waszkiewicz przejął natomiast rolę ostatniego bartnika. To oczywiście nie wszystko. Wśród mieszkańców jest także Olga Nieścierowna, która własny rower traktowała jak całodobową karetkę pogotowia. Halinę Kopalińską do Białowieży przygnały wstrząsające zdarzenia, które odebrały jej męża i majątek pod Wilnem.

A inspirujących i niezwykłych opowieści i bohaterów jest znacznie więcej. Wszystkich spotkacie właśnie w tej książce.

Nowość od Anny Kamińskiej pt. Białowieża szeptem znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!

Przeczytaj także