Bestsellery stycznia 2024

Styczeń to czas, kiedy wiele osób cieszy się z możliwości zatopienia się w lekturze wśród zimowej aury. Różnorodne dzieła literackie, stworzone przez uznanych autorów takich jak Katarzyna Bonda, Remigiusz Mróz czy Michał Śmielak, zdobią półki czytelnicze, zdobywając uznanie jako miesięczne bestsellery. Odkryjmy, które tytuły zyskały uznanie wśród czytelników w minionym miesiącu.

Tylko ona została, Riley Sager    

Wśród polecanych tytułów znajduje się „Tylko ona została” autorstwa Rileya Sagera. Jest to kolejna bestsellerowa nowela w jego dorobku, przedstawiająca druzgocącą opowieść o morderstwie, które po latach wciąż budzi grozę. Lenora Hope, jedyna ocalała z masakry, przez lata milczała na temat tej tragicznej nocy. Po latach, kiedy opiekunka Kit McDeere przybywa do rezydencji Hope’s End, zaczyna stopniowo odkrywać prawdę o tamtych wydarzeniach.

Światła w popiołach, Remigiusz Mróz


Światła w popiołach” Remigiusza Mroza to kryminał, który zabiera czytelników do miejscowości, gdzie przeszłość kryje niejedną tajemnicę. Sprawa zamordowanych nastolatków ożywa na nowo, stawiając przed Kają Burzyńską, detektyw, wyzwanie rozwikłania zagadki.

Osada, Michał Śmielak


Osada, Michał Śmielak

Michał Śmielak w „Osadzie” przenosi nas do zasypanej śniegiem karkonoskiej wsi, gdzie święta Bożego Narodzenia nabierają mrocznego wymiaru po znalezieniu ciała młodej dziewczyny. Tajemnica sprzed lat staje się ponownie aktualna, zmuszając emerytowanego policjanta do konfrontacji z dawno pogrzebanymi demonami.

Zaułek koszmarów, William Lindsay Gresham

Zaułek koszmarów” Williama Lindsaya Greshama to historia o dążeniu do sławy i bogactwa, która niegdyś była zakazana. Stanton Carlisle, młody iluzjonista, pragnie uniknąć losu swego ojca, dążąc do sławy na ścieżce pełnej manipulacji i oszustw.

Na uwięzi, Katarzyna Bonda


Na uwięzi, Katarzyna Bonda

Na koniec „Na uwięzi” Katarzyny Bondy wprowadza nas w świat detektywa, Jakuba Sobieskiego, który staje przed sprawą zaginionej dziewczyny, Stefani Chrobak. Tajemnica prowadzi do mrocznych zakątków ludzkiej psychiki i tajemnic, które wykraczają poza zwykłą detektywistykę.

Czy znacie którąś z tych książek? Jeśli szukacie więcej inspiracji literackich, odkryjcie u nas więcej polecanych tytułów z styczniowego zestawienia.

Przeczytaj także