Bestsellery października w TaniaKsiazka.pl

Październik minął nam pod znakiem nagród literackich. Poznaliśmy laureata tegorocznej nagrody Nike, a także nowych literackich noblistów. Wszyscy nadal żyjemy tym, że do tego grona dołączyła Olga Tokarczuk. Właśnie te wydarzenia literackie mają odbicie we wzroście zainteresowania nagrodzonymi książkami, a to bezpośrednio wpłynęło na to, jakie książki znalazły się na naszej październikowej liście bestsellerów.

Bestsellery października w TaniaKsiazka.pl

Bestsellery października w TaniaKsiazka.pl

Książki nagrodzonych autorów

W październiku ogromną popularnością cieszyły się książki naszej nowej noblistki. Już w kilka godzin po tym, jak Akademia Noblowska podała do publicznej informacji, że najważniejszą nagrodę literacką na świecie przyznano Oldze Tokarczuk, książki pisarki wyprzedały się z księgarń. Zatem czytelnicy musieli poczekać na to, aż do sprzedaży trafią ich dodruki.

Nasza lista bestsellerów października bezsprzecznie należy do książek Olgi Tokarczuk. Wśród 10 najpopularniejszych książek miesiąca znalazły się: „Bieguni”, „Księgi Jakubowe”, „Prowadź swój pług przez kości umarłych”, „Prawiek i inne czasy” oraz „Opowiadania bizarne”. Zatem powieści noblistki to dokładnie 50% wszystkich książek na naszej liście!

W zeszłym miesiącu znacznie wzrosło też zainteresowanie zbiorem reportaży „Nie ma” Mariusza Szczygła. Za tę książkę dziennikarz dostał najważniejszą polską nagrodę dla pisarza – Nike 2019. Warto tu wspomnieć też o tym, że „Nie ma” zdobyło też Nike Czytelników, wygrywając w plebiscycie „Gazety wyborczej”.

Inne w top 10 października w TaniaKsiazka.pl

W zestawieniu bestsellerów już niemal normą stało się, że co miesiąc pojawia się w nim jedna z książek Remigiusza Mroza. W październiku dużą popularnością naszych klientów cieszyła się najnowsza, już 10. część popularnej serii z Joanną Chyłką – „Wyrok”.

Z kolei miłośnicy książek o tematyce romansowej często wybierali najnowsza powieść bestsellerowe Vi Keeland – „Kuszącą pomyłkę”. Jej popularność była większa niż powieści Blanki Lipińskiej, które w ciągu ostatnich miesięcy nie schodziły z czołówki naszej listy bestsellerów.

W naszym zestawieniu najpopularniejszych książek października znalazła się też najnowsza zekranizowana powieść W. Bruce’a Camerona. „Był sobie pies 2” jest kontynuacją książki „Był sobie pies”.

Wśród książek dla najmłodszych czytelników, nasi klienci nadal bardzo chętnie wybierają te z serii o Puciu. Wśród bestsellerów października znalazła się pierwsza część serii skierowana do dzieci, które dopiero rozpoczynają naukę mówienia „Pucio uczy się mówić”.

Bestsellery października w TaniaKsiazka.pl – lista

  1. Bieguni Olga Tokarczuk
  2. Księgi Jakubowe Olga Tokarczuk
  3. Prowadź swój pług przez kości umarłych Olga Tokarczuk
  4. Prawiek i inne czasy Olga Tokarczuk
  5. Nie ma Mariusz Szczygieł
  6. Opowiadania bizarne Olga Tokarczuk
  7. Wyrok Remigiusz Mróz
  8. Pucio uczy się mówić Marta Galewska-Kustra
  9. Kusząca pomyłka Vi Keeland
  10. Był sobie pies 2 W. Bruce Cameron

Przeczytaj także