Bestsellery października w TaniaKsiazka.pl

Za chwilę koniec listopada, a my do tej pory jeszcze nie podsumowaliśmy października. Do czego to podobne!? Proszę o wybaczenie i szybciutko spieszę z informacją, po które książki w ubiegłym miesiącu sięgaliście z naszych wirtualnych półek najchętniej. Moi mili, przed Wami bestsellery października w TaniaKsiazka.pl!

Bestsellery października w TaniaKsiazka.pl

Bestsellery października w TaniaKsiazka.pl

Napięcie rośnie

Październik – dni krótkie, noce długie, wokół atmosfera niepokoju i tajemnicy. Nie dziwi zatem fakt, że aż połowa książek, które znalazły się na szczycie naszego zestawienia to kryminały i thrillery. Książki, które wprawiają w stan silnego, choć przyjemnego napięcia. Znajdziemy tu aż dwa tytuły od Remigiusza Mroza: dwunastą część perypetii pani prokurator Joanny Chyłki pt. Precedens oraz powieść Halny. Obok Remigiusza na fotelu liderów zasiadł Wojciech Chmielarz, kartkując sobie spokojnie uwielbianą przez Was Prostą Sprawę.

Wśród autorów wywołujących październikowe palpitacje serca nie zabrakło kobiet. W koszyku zakupowym najczęściej lądowały bowiem kryminał Camilli Läckberg Srebrne Skrzydła oraz polski thriller Alicji Sinickiej Służąca.

Serce kobiety bije mocniej, gdy…

…czyta literaturę kobiecą, w której przeplatają się wątki romantycznej miłości, dzikiej namiętności, podstępów, spisków i intryg oraz niebezpieczeństwa rodem z przestępczego półświatka! Wszystkie te elementy damska część naszego czytelniczego grona odnalazła w dwóch książkach: Zależna od mafii Ady Tulińskiej i  Nie zostawię Cię Anny Wolf. Gdyby istniał miernik napięcia generowanego przez kobietę zafascynowaną lekturą, nie wiem, czy przypadkiem przy tych książkach nie zabrakłoby skali.

Życiowa mądrość, błyskotliwość, baśniowość

Kolejne dwa bestsellery października w TaniaKsiazka.pl to silna reprezentacja Polski. Po pierwsze: uwielbiana przez tłumy wokalistka, a teraz już także pisarka – Katarzyna Nosowska zafundowała nam prawdziwy Powrót z Bambuko za sprawą swoich felietonów. Z kolei Radek Rak w wyróżnionej w tym roku Nagrodą Literacką Nike powieści Baśń o wężowym sercu albo wtóre słowo o Jakóbie Szeli zabrał nas do zachodniej Galicji i przeniósł w czasy buntu chłopów przeciwko szlachcie, serwując historyczno-mistyczny miszmasz.

Dbacie o dzieci – to fajnie!

Cieszy mnie fakt, że wśród bestsellerów października znalazły się nie tylko książki dla dorosłych, ale również coś z literatury dziecięcej. To znak, że dbacie o rozwój czytelnictwa wśród najmłodszych, a to się chwali! Kicia Kocia u dentysty Anity Głowińskiej rozeszła się jak świeże bułeczki i wzbogaciła nie tylko biblioteczki maluchów, ale zapewne wpłynęła na poprawę stanu uzębienia najmłodszych Polaków. Czytajcie im jak najwięcej, aby piękny uśmiech nie schodził im z twarzy!

Bestsellery października 2020 w TaniaKsiazka.pl – lista

  1. Kicia Kocia u dentysty Anita Głowińska
  2. Powrót z Bambuko Katarzyna Nosowska
  3. Służąca Alicja Sinicka
  4. Precedens Remigiusz Mróz (seria z Joanną Chyłką)
  5. Baśń o wężowym sercu albo wtóre słowo o Jakóbie Szeli Radek Rak
  6. Halny Remigiusz Mróz (seria z komisarzem Forstem)
  7. Prosta sprawa Wojciech Chmielarz
  8. Nie zostawię Cię Anna Wolf
  9. Srebrne skrzydła Camilla Läckberg
  10. Zależna od mafii Ada Tulińska

Przeczytaj także