Bestsellery maja 2020 w TaniaKsiazka.pl

Maj przyniósł sporo roszad w naszej comiesięcznej liście bestsellerów. Wśród 10 najchętniej wybieranych książek miesiąca nie znalazła się ani jedna powieść z serii 365 dni, co wcale nie znaczy, że czytelnicy nie sięgali po książki romansowo-erotyczne. Lipińska musiała oddać koronę innej polskiej autorce erotyków, Annie Wolf. Jednak nie tylko erotykami żyją czytelnicy.

Bestsellery maja 2020 w TaniaKsiazka.pl

Na majowej liście bestsellerów rządzą pisarki. Z 10 książek tylko dwie wyszły spod piór, czy też spod klawiatur, pisarzy i od nich zacznijmy. 😉

Na półki księgarń trafił najnowszy thriller psychologiczny Wojciecha Chmielarza — Wyrwa. Każda nowa książka pisarza wzbudza coraz większe zainteresowanie czytelników, teraz nie mogło być inaczej.

To, że w naszym comiesięcznym zestawieniu znalazła się książka Remigiusza Mroza, nie jest zaskoczeniem. Jednak wśród 10 najchętniej wybieranych tytułów w naszej księgarnie nie była najnowsza książka pisarza (Lot 202), a nieco starsza – 11. tym serii z Joanną Chyłką, Ekstradycja. Ta pozycja znalazła się też wśród bestsellerów w marcu i kwietniu.

Jednym z chętniej wybieranych thrillerów kolejny raz była Obserwatorka Alicji Sinickiej. To już druga powieść tej aktorki, której akcja rozgrywa się w Oławie. Poprzednia — Stażystka — też gościła w zestawieniach bestsellerów.

Już na początku wspomniałam, że mamy nową królową erotyków. W majowym zestawieniu znalazły się dwie powieści z serii Gangsterzy Anny Wolf: Serce gangstera i najnowszą — Zemsta gangstera. Jak już sugerują nam tytuły, autorka przygotowała mafijną serię romansów z sensacyjną akcją. Kolejny raz do zestawienia najchętniej wybieranych książek trafił romans Niegrzeczny szef Whitney G.

Często na popularność danej książki ma wpływ jej adaptacja. Po premierze poruszającego serialu Unorthodox wielu czytelników sięgnęło po autobiograficzną powieść Deborah Feldman — Unorthodox. Jak porzuciłam świat ortodoksyjnych Żydów.

Na koniec zostawiłam książki dla najmłodszych. W zestawieniu bestsellerów nie mogło oczywiście zabraknąć nowości z serii Pucio Marty Galewskiej-Kustry. Pucio mówi dobranoc i Pucio mówi dzień dobry — to małe książeczki kartonowe skierowane do tych najmłodszych czytelników. Do zestawienia trafiła też książka sprzed kilku lat — Niezłe ziółko Barbary Kosmowskiej.

Bestsellery maja 2020 w TaniaKsiazka.pl – lista

  1. Wyrwa, Wojciech Chmielarz
  2. Zemsta gangstera, Anna Wolf
  3. Pucio mówi dobranoc, Marta Galewska-Kustra
  4. Pucio mówi dzień dobry, Marta Galewska-Kustra
  5. Serce gangstera, Anna Wolf
  6. Niezłe ziółko, Barbara Kosmowska
  7. Unorthodox, Deborah Feldman
  8. Ekstradycja, Remigiusz Mróz
  9. Niegrzeczny szef, Whitney G.
  10. Obserwatorka, Alicja Sinicka

Przeczytaj także