Bestsellery kwietnia 2019 w TaniaKsiazka.pl

Za nami kwiecień, a wraz z początkiem maja, już tradycyjnie naszedł czas podsumowań. Zatem przygotowałam dla Was zestawienie książek, po które nasi TanioKsiążkowicze sięgali najchętniej. Jesteście ciekawi?

Bestsellery kwietnia 2019 w TaniaKsiazka.pl

Bestsellery kwietnia 2019 w TaniaKsiazka.pl

Z naszej listy dziecięciu bestsellerów miesiąca znikła powieść Heather Morris, Tatuażysta z Auschwitz. Warto zauważyć, że ta inspirowana prawdziwymi wydarzeniami opowieść utrzymywała się w naszym zestawieniu przez ostatnie 11 miesięcy. Tak niewiele zabrakło, a mogłabym Wam napisać, że była naszym bestsellerem przez rok. Jednak jej miejsce zajęła inna powieść, której fabuła ma miejsce w nazistowskim obozie zagłady – Kołysanka z Auschwitz Mario Escobara.

Co ciekawe, w  zestawieniu bestsellerów kwietnia znalazła się z kolei powieść, która jeszcze nie miała swojej premiery, bo na półki księgarń trafi dopiero pod koniec maja. Zainteresowanie najnowszą częścią pikantnej serii od Blanki Lipińskiej jest tak duże, że czytelniczki tłumnie zamawiają swoje egzemplarze Kolejnych 365 dni już w przedsprzedaży. To będzie pierwsza część serii 365 dni, którą wyda Agora.

Po raz kolejny w zestawieniu króluje seria Remigiusza Mroza z Joanną Chyłką. Wśród najpopularniejszych książek kwietnia 2019 znalazły się aż trzy części tego cyklu. To Umorzenie, czyli najnowszy, 9. tom serii, Rewizja (tom 3.) oraz Kasacja (tom 1.) – w przypadku tej części nasi Klienci wybierali wersję pocket, a nie regularne, książkowe wydanie.

W bestsellerach kwietnia znalazły się dwa thrillery. To Złota klatka, najnowsza książka księżniczki szwedzkiego kryminału Camilli Läckberg. Ta powieść miała premierę w zeszłym miesiącu.  Kolejny thriller, który znalazł się też w naszym zestawieniu bestsellerów marca to Pacjentka Alexa Michaelidesa.

W naszym zestawieniu nie zabrakło książek dla dzieci. Rodzice nadal chętnie wybierają Mądre bajki Agnieszki Antosiewicz. Z kolei z myślą o młodszych dzieciach i stymulowaniu rozwoju ich mowy, nasi Klienci wybierali nową książeczkę Marty Galewskiej-Kustry z serii PucioZabawy gestem i dźwiękiem.

Najchętniej wybieraną książką z nurtu literatury młodzieżowej nadal była powieść Jenny Han z serii o Chłopcach – P.S. Wciąż Cię kocham. To kontynuacja zekranizowanej przez Netflix powieści Do wszystkich chłopców, których kochałam.

Bestsellery kwietnia 2019 w TaniaKsiazka.pl – lista

A teraz przyszedł czas na listę naszych bestsellerów kwietnia 2019. Na podium znalazły się: Pacjentka, Mądre bajki i Kołysanka z Auschwitz.

  1. Kołysanka z Auschwitz Mario Escobar
  2. Mądre bajki Agnieszka Antosiewicz
  3. Pacjentka Alex Michaelides
  4. Umorzenie Remigiusz Mróz (seria z Joanną Chyłką, tom 9.)
  5. Złota klatka Camilla Läckberg
  6. Pucio. Zabawy gestem i dźwiękiem Marta Galewska-Kustra
  7. Rewizja Remigiusz Mróz (seria z Joanną Chyłką, tom 3.)
  8. Kolejne 365 dni Blanka Lipińska (seria 365 dni, tom 3.)
  9. Kasacja Remigiusz Mróz (seria z Joanną Chyłką, tom 1)
  10. P.S. Wciąż cię kocham Jenny Han (seria O Chłopcach, tom 2.)

Dajcie znać, czy książkowe wybory innych książkoholików pokrywały się z Waszymi?

Przeczytaj także