Bestia z Buchenwaldu – zapowiedź książki o Ilse Koch

Bestia z Buchenwaldu autorstwa Maxa Czornyja to historia Ilse Koch, komendantowej nazistowskiego obozu, której okrucieństwo stało się legendą. Książka już 2 września ukaże się nakładem Wydawnictwa Filia w ramach serii Filia Na Faktach.

Bestia z Buchenwaldu Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Bestia z Buchenwaldu – przerażając historia, którą napisało życie 

Wydarzenia opisane w książce Maxa Czornyja pt. Bestia z Buchenwaldu, oparte są na faktach. Przedstawiają działalność żony komendanta obozowego Karla Otto Kocha – Ilse Koch. Kobieta ta była jednocześnie jedną – obok Irmy Grese, Hermine Braunsteiner, Marii Mandl i Johanny Bormann – z najokrutniejszych nadzorczyń w historii niemieckich obozów zagłady. Ta opowieść oparta na faktach utwierdza w przekonaniu, że prawda bywa bardziej przerażająca od najbardziej wymyślnej fikcji. Ponieważ człowiek jest zdolny naprawdę do wszystkiego. Znając historię i fakty na temat holokaustu wcale nie trzeba daleko szukać dowodów na to, jakie zło drzemie w człowieku. Czasem wystarczy jeden bodziec, by je uwolnić.

Takie zło wylewało się z Ilse Koch, która siała postrach wśród więźniów obozu koncentracyjnego, dokonując niewyobrażalnie okrutnych czynów na niewinnych ludziach. Nazywana Wiedźmą z Buchenwaldu znęcała się nad z nimi w wyjątkowo bestialski sposób, m.in. tratując ich podczas jazdy konnej lub… odzierając ze skóry, z której potem szyto jej rękawiczki, torebki czy abażury.  Przez tę działalność przeszłą do historii jako jedna z najbardziej odrażających sadystek w historii naszego świata.

Czy z lektury poświęconej jej życiu dowiemy się, co sprawiło, że urocza dziewczyna z Drezna podczas wojny przemieniła się w wyrafinowaną sadystkę?

***

Książkę Bestia z Buchenwaldu Maxa Czornyja możesz przedpremierowo zamówić w naszej księgarni. Wystarczy, że wejdziesz na tę stronę. Inne publikacje autorstwa tego pisarza znajdują się pod tym linkiem.

Czytaj także:

 

Przeczytaj także