Berserk – dziki szał od Pawła Majki!

Berserk w mitologii nordyckiej to nieustraszony wojownik, który podczas walki wpadał w szał i dzięki temu zyskiwał nadludzkie siły. Taki tytuł nosi również najnowsza książka Pawła Majki, która w sprzedaży pojawi się 30 marca 2017 roku. Co wspólnego ma mitologiczna postać z lekturą polskiego pisarza, specjalizującego się w gatunku science fiction?

Berserk – nie tylko, jako postać

Ludzkości zostało niewiele czasu. Jakieś dwa, trzy lata zanim ich spokojne życie odmieni się na zawsze. Dziki szał zabijania, który ich opanuje będzie nie do zatrzymania. W tym afekcie człowiek kompletnie zapomni o tym, kim był przed straszliwymi wydarzeniami i co robił. Co gorsza, dziki szał nie ogarnie wszystkich jednocześnie. Nie będzie to bezmyślna rzeź, a inteligentna zbrodnia. Opanowani gorączką zaczną rzucać się na siebie nawzajem. Dopadając również tych, którzy jeszcze nie do końca zdawać będą sobie sprawę z zaistniałej sytuacji.

W ciągu tygodnia chaos ogarnie całą planetę. A później wszystko, co tak gwałtownie się pojawiło, równie szybko zniknie. Część osób mówi, że to Gaja – Ziemia ma już dość toksycznych ludzi, którzy przestali o nią dbać. Pojawiają się teorie o wirusie wydostającym się z tajnych, wojskowych laboratoriów i terrorystach rozpylających gaz celowo. Jest jeszcze grupa twierdząca, że ludzkość przekroczyła cywilizacyjny próg stresu i zwariowała.

Jedyna pewna rzecz to życie wśród zgliszczy. Każdy z mieszkańców Ziemi drży na myśl, iż kiedyś przypomni sobie, co robił, gdy na świat spadł szał zabijania. Jeszcze bardziej przerażającą myślą jest fakt, iż owa sytuacja mogłaby się kiedyś powtórzyć.

Książkę Berserk, której autorem jest Paweł Majka, znajdziecie tutaj. Przypominamy, że premiera przewidywania jest na 30 marca bieżącego roku. Gorąco polecamy!

Przeczytaj także