Będzie ekranizacja „Malowanego człowieka”?

Malowany człowiekMarzenie wielu fanów twórczości Petera V. Bretta i powieści z gatunku s-f/fantasy ma szansę się spełnić. Jak podało Variety.com, New Harlem Partnership nabyło prawa do ekranizacji Malowanego człowieka. Spike Seldin oraz Hans Futterman będą producentami filmu. Wiadomość o planowanej ekranizacji podał również na Twitterze sam autor, Peter V. Brett, który będzie także odpowiedzialny za scenariusz obrazu.

Tam gdzieś jest wspaniały świat, ale tylko dla tych, którzy zechcą stawić czoło ciemności.

Malowany człowiek to powieść legenda. Jedna z 10 najważniejszych książek fantasy według Amazona, bestseller New York Times’a i zdobywca wielu prestiżowych nagród.

Powieść zabiera nas do świata naszych największych lęków, świata zdominowanego przez krwiożercze demony. Akcja książki jest umiejscowiona w odległej przyszłości, w momencie, w którym ludzkość została zepchnięta do podziemi, do życia w ukryciu. Jedyne co chroni ostatnich ludzi przed demonami to starożytne, magiczne runy, którymi pokryli swoje domy. Szybko okazuje się, że pozornie bezpieczne schronienie staje się także ich więzieniem, a moc demonów stale wzrasta.

Jednak pojawia się nadzieja. Przybywa wraz z człowiekiem, którego ciało pokrywają tatuaże symbolizujące utracone oddziały bojowe. Teraz ludzie mają szansę, być może ostatnią.

Malowany człowiek x 2

Nie jest to pierwsza próba ekranizacji książki V. Bretta. Wcześniej prawa adaptacyjne do powieści nabył Paul W.S. Anderson, odpowiedzialny m.in za Resident Evil. Jednak plany przeniesienia książki na ekran nie zostały zrealizowane. Trzymamy kciuki, aby tym razem było inaczej.

Hans Futterman powiedział: Peter wykreował świeże i zupełnie nowe spojrzenie na przyszłość ludzkości i bardzo szybko stał się jednym z najgorętszych nazwisk w świecie gatunku sci-fi i fantasy.

W chwili obecnej producenci rozpoczynają rozmowy z partnerami biznesowymi i tworzenie siatki dystrybutorów.

Jeżeli Malowany człowiek zagości na ekranach kin, wybierzecie się na film?

Przeczytaj także