Aż do śmierci – prawdziwe historie

Aż do śmierci - kup na TaniaKsiazka.plAż do śmierci to książka, która w sprzedaży pojawi się już 16 października 2019 roku. Prezentowana dziś pozycja przypadnie do gustu przede wszystkim wielbicielom literatury faktu. Poza tym powody do zadowolenia mają także miłośnicy polskich reportaży. Autorka, Daria Górska, porusza wstrząsający temat przemocy domowej, która w ostatecznym rozrachunku zmusza ofiary do ostatecznych rozwiązań. To mocna i bezkompromisowa lektura, w której głos zabrały kobiety, które z ofiar przeistoczyły się w morderczynie. Jeśli zatem poszukujecie nietuzinkowych i mocnych reportaży, trafiliście idealnie. Koniecznie sprawdźcie prezentowaną dziś publikację. To bowiem jeden z tych tytułów, wobec którego odbiorca nie pozostaje obojętny. Sprawdźcie to sami!

Aż do śmierci – wstrząsające historie oparte na faktach

Bohaterki tego reportażu przez lata, zamiast pocałunków od męża, otrzymywały uderzenia w twarz. Zamiast czułych słów, słyszały najgorsze wyzwiska. Poza tym były bite, kopane, poniżane, zastraszane i okaleczane. Nierzadko też zmuszane do prostytucji. A taki los zgotowali im ich mężowie i partnerzy. Dokładnie ci sami, którzy wielokrotnie wyznawali im miłość.

Nie wszystkie kobiety pamiętają chwilę, w której coś w nich pękło. Ponadto nie wszystkie planowały odpowiedzieć przemocą na przemoc. W związku z tym nie rozumieją, dlaczego akurat wtedy straciły panowanie nad swoim zachowaniem. Jedna z nich mówi:

To chodziło o wszystko, o całe życie. W tym momencie doświadczenia zbierane przez całe życie ze mnie wypłynęły. Doszłam do swojej własnej granicy.

Z ofiarami, które nagle stały się oprawcą, rozmawia Daria Górska, reporterka TVN24. Autorka przedstawia wnikliwą analizę życia ofiar przemocy domowej. Poza tym próbuje znaleźć odpowiedź na pytanie o to, dlaczego krzywdzone kobiety latami tkwią przy swoich oprawcach. W związku z tym przygląda się narastającemu cierpieniu i bezradności, które stają się nie do zniesienia i prowadzą do zbrodni.

Ci, którzy wiedzieli, co dzieje się w naszych czterech ścianach, wiedzieli, że do tej tragedii i tak by doszło. Tylko myśleli, że role kata i ofiary będą odwrotne.

Przypominamy, że książka pt. Aż do śmierci będzie dostępna w sprzedaży od 16 października bieżącego roku. Znajdziecie ją tutaj. Jeszcze raz gorąco polecamy ją wszystkim miłośnikom polskich reportaży i literatury faktu.

Przeczytaj także