Awiatorzy. Opowieść o polskich lotnikach

Awiatorzy. Opowieść o polskich lotnikachAwiatorzy. Opowieść o polskich lotnikach to najnowsza powieść Jarosława Sokoła. Pisarz na koncie ma już niemały sukces związany z bestsellerową historią Czas Honoru. Najnowszą książką Sokół udowadnia, że wciąż ma niewyczerpane pokłady wyobraźni i potrafi wywrzeć na czytelniku ogromne wrażenie słowami. Warto dodać, że autor został uhonorowany medalem za zasługi dla Światowego Związku Żołnierzy AK, za upamiętnianie polskiej walki o wolność.

Awiatorzy, czyli co w chmurach piszczy?

Głównymi bohaterami powieści są polscy lotnicy. Tłem wydarzeń jest I wojna światowa, podczas której muszą zmagać się z Ukrainą oraz bolszewicką Rosją. Okazuje się, że w całym tym zamieszaniu nie brakuje czasu, by spełniać najskrytsze marzenia. W końcu nic nie stoi na przeszkodzie, kiedy głową „sięga się chmur”. Gdy bracia Wright wykonali pierwszy sterowany lot maszyną, która była cięższa od powietrza, Polski nie było na mapach. Niekorzystna sytuacja naszego kraju nie przeszkodziła jednak młodym Polakom interesować się intrygującym osiągnięciem. Wiedzieli, że przyjdzie w końcu czas na to, aby i oni mogli podbić podniebne przestworza.

Awiatorzy to historia napisana z niezwykłą pasją i mistrzowskim kunsztem. Opowiada ona o dziejach awiacji. Od balonów po pierwsze, zdobyte samoloty, na których namalowano biało-czerwoną szachownicę. Wartka akcja oraz błyskotliwe dialogi świetnie przemycają historię polskiego lotnictwa oraz Polski.

Najnowsza powieść Jarosława Sokoła zawiera wszystko, co powinna mieć w sobie dobra książka. Wzbudza emocje, powoduje głód, który nie pozwala oderwać się od stron. Po każdym skończonym rozdziale czytelnik, bez zastanowienia, zaczyna nowy. Dlatego też gorąco polecamy książkę Awiatorzy. Opowieść o polskich lotnikach Jarosława Sokoła.

Przeczytaj także