Autobiografia Stephena Hawkinga już niebawem!

Moja krótka historia - sprawdź na TaniaKsiazka.plAutobiografia Stephena Hawkinga, jednego z największych naukowców naszych czasów, już wkrótce będzie dostępna na polskim rynku. Książka pt. Moja krótka historia pojawi się w sprzedaży 11 kwietnia 2018 roku i bez wątpienia przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom literatury faktu oraz książek biograficznych. Chociaż Hawking zmarł miesiąc temu, jego dorobek i osiągnięcia będą służyć jeszcze wielu pokoleniom. Ten genialny umysł zamknięty w chorym ciele inspirował młodych naukowców i udowadniał, że Wszechświat ma przed człowiekiem jeszcze wiele tajemnic do odkrycia. Nie bał się trudnych pytań i nie ukrywał, że nie na wszystkie potrafi odpowiedzieć. Jak wyglądała młodość i późniejsze życie Stephena Hawkinga? Skąd tak ogromne zamiłowanie do tematu kosmosu? Tego wszystkiego i jeszcze więcej dowiecie się z prezentowanej dziś książki.

Autobiografia Stephena Hawkinga – nieco inne spojrzenie

Trudno niezgodzie się z faktem, że wielu odbiorców patrzyło na Stephena Hawkinga przez pryzmat jego kalectwa. Ale przecież ten wybitny naukowiec nie zawsze tak wyglądał. Choroba zaatakowała go dopiero w wieku 21 lat. Przez ten czas Hawking był normalnym chłopcem, który czerpał z uroków szkolnego życia i młodości. Autobiografia Stephena Hawkinga daje nieco inne spojrzenie na ten wielki naukowy umysł. Czytelnicy znajdą tu jedynie krótką wzmiankę o chorobie, z którą się zmagał. To z kolei pozwala skupić się na zupełnie innych i mało znanych aspektach życia autora Krótkiej historii czasu.

To za sprawą rodziny Stephen Hawking już od najmłodszych lat miał do czynienia z naukami ścisłymi. Koledzy z klasy bardzo szybko docenili jego potencjał i niezwykłą inteligencję, nadając mu ksywkę: „Einstein”. Szkolne sukcesy w dziedzinie matematyki i fizyki zaowocowały prestiżowymi studiami na Oksfordzie i Cambridge. W późniejszym czasie Hawking zajął się działalnością naukową, poświęconą tematyce kosmologicznej. Tuż po 21 urodzinach pojawiły się pierwsze omdlenia i upadki. Zanim postawiono diagnozę, która brzmiała jak wyrok, Hawking przeszedł mnóstwo badań. Jednak nawet potencjalnie śmiertelna choroba nie była w stanie zatrzymać tak genialnego umysłu.

Przypominamy, że autobiografia Stephena Hawkinga pojawi się w sprzedaży 11 kwietnia 2018 roku. Książkę pt. Moja krótka historia znajdziecie tutaj.

Przeczytaj także