Wyprawka szkolna dla nastolatka

Artykuły szkolne dla nastolatków powinny się cechować nie tylko walorami estetycznymi, równie istotna jest także ich strona użytkowa. Ponadto, warto dowiedzieć się, co nowego producenci dostarczyli na rynek i jakie rozwiązania proponują dla uczniów klas ponadpodstawowych. Dzięki temu, wykonywanie szkolnych i domowych zadań będzie dużo łatwiejsze.

Artykuły szkolne dla nastolatków – lista

Oprócz podręczników szkolnych, starsi uczniowie będą musieli wybrać niezbędne artykuły szkolne. Plecak ucznia szkoły ponadpodstawowej powinien zawierać:

 • piórnik,
 • zeszyty w linię, czyste, w kratkę,
 • okładki na zeszyty i książki,
 • długopisy (czarne i niebieskie), pióro,
 • ołówki,
 • temperówkę,
 • gumkę,
 • korektor,
 • zakreślacze, mazaki,
 • zestaw geometryczny (cyrkiel, kątomierz, linijki),
 • teczki (zabezpieczają pracę przed zgnieceniem, można w nich przenosić ważniejsze projekty,
 • segregator + folie.

Uczniowie klasy III gimnazjum i wszystkich klas ponadgimnazjalnych nie będą otrzymywali darmowych podręczników. Warto więc wcześniej przejrzeć ofertę księgarni internetowych i skorzystać z atrakcyjnych promocji, żeby kupić potrzebne książki znacznie taniej. np. TaniaKsiazka.pl oferuje podręczniki nawet z 26% rabatem.
Podręczniki szkolne

Zeszyty ze ściągą

ZeszytyZeszyty do szkół ponadpodstawowych to tradycyjnie zeszyty w jedną linię, w kratkę lub czyste np. do biologii, 32 lub 60 kartkowe. W ostatnim czasie furorę robią zeszyty sprofilowane czyli np. konkretnie do fizyki lub języka polskiego. Wewnątrz zawierają przydatne informacje z określonego przedmiotu np. z polskiego, fizyki lub chemii.

Przybory piśmiennicze wyższych lotów

OłówkiArtykuły szkolne dla nastolatków to w dużej mierze przybory piśmiennicze w tym ołówki, długopisy i pióra. Najlepsze ołówki to te średnio twarde czyli oznaczone jako HB. Można także wybrać ołówek bezdrzewny lub automatyczny. Bardzo fajnym ołówkiem jest Ołówek Grip 2001 2,5HB z gumką srebrny, który jest wprawdzie ołówkiem technicznym ale doskonale się sprawdzi podczas wszystkich zajęć szkolnych. Jego zaletą jest specjalna antypoślizgowa powłoka oraz wysoka jakość użytych surowców.

Długopis z korektorem

DługopisyNiewątpliwie każdy uczeń powinien zaopatrzyć się w kilka długopisów zarówno czarnych jak i niebieskich. Zwykłe długopisy z pewnością zdadzą egzamin, jedynym minusem może być kolorowanie palców podczas pisania. Warto skorzystać z nowości, które pojawiają się na rynku i ułatwiają życie uczniom. Długopis żelowy Pilot FriXion Point Niebieski Fine pozwala nie tylko płynnie i precyzyjnie pisać, ale także umożliwia ścieranie tekstu bez użycia korektora. Tusz, który zastosowano w tym długopisie jest wrażliwy na zmiany temperatury, dzięki czemu można go zetrzeć specjalną szarą końcówką.

Zestawy geometryczne w pudełkach i niełamliwe linijki

Przybory geometryczneProducenci oferują już gotowe zestawy geometryczne, które znajdują się często w praktycznych pudełkach. Dzięki temu, mamy wszystko w jednym miejscu i nie musimy obawiać się np. skaleczenia dłoni podczas poszukiwań cyrkla w piórniku. Nowością są także elastyczne linijki, których główną zaletą jest fakt, że bardzo trudno jest je złamać. Ciekawa kolorystyka z pewnością także nie będzie wadą 🙂

Dobry plecak to podstawa

PlecakiPlecaki dla starszych uczniów to niemalże przedmioty do zadań specjalnych. Artykuły szkolne dla nastolatków tego typu powinny nie tylko efektownie wyglądać, ale także umożliwiać przenoszenie zeszytów, książek w formacie A4, mieć wyjście na słuchawki i klucze, być wykonane z materiałów wodoodpornych. Fajnie, jeśli umożliwiają przenoszenie laptopa, mają odblaski, usztywniane dno i profilowane plecy. Taki plecak będzie nosił nie tylko podręczniki i książki, ale być może pojedzie ze swoim właścicielem na jakąś wycieczkę pozaszkolną lub będzie służył do innych celów, które uda się określić dopiero w trakcie roku szkolnego.

Artykuły szkolne dla nastolatków w dobrej cenie

Zaletą wcześniejszych zakupów jest niewątpliwie to, że możemy skorzystać z atrakcyjnych rabatów oferowanych przez sklepy internetowe. Ponadto mamy po prostu więcej czasu, żeby wybrać dokładnie takie artykuły szkolne, które najlepiej spełnią nasze oczekiwania. W praktyce okaże się, że poświecenie większej uwagi na wybór konkretnych produktów do szkolnego plecaka zaowocował większą efektywnością pracy oraz oszczędnością czasu i pieniędzy.

Artykuły szkolne dla nastolatków

Przeczytaj także