Artemis – Andy Weir wraca z nową powieścią!

Artemis - sprawdź na TaniaKsiazka.plArtemis to nowość, której autorem jest Andy Weir. Kojarzycie nazwisko? Nic dziwnego, to ten sam pisarz, który napisał kultowego już Marsjanina. Sama książka to jednak nie jedyna, dobra wiadomość, bo mamy również coś dla maniaków filmu. W przypadku Artemis jest niemal podobnie jak z poprzednią powieścią Weira. Twórcy filmów w błyskawicznym tempie wykupili prawa do zekranizowania tej historii. Wiele więc wskazuje na to, że szykuje się kolejny hit na miarę Marsjanina. Jesteście ciekawi, co tym razem autor przygotował Czytelnikom? Koniecznie to sprawdźcie!

Artemis, czy książka powtórzy sukces swojej poprzedniczki?

Głównym bohaterem powieści jest Jazz, który ma na karku zaledwie dwadzieścia kilka lat. Chłopak marzy o fascynujących przygodach i życiu w dostatku. Rzeczywistość jest jednak brutalna i bohater musi pogodzić się z funkcjonowaniem w prowincjonalnym miasteczku. Można by rzec, że nawet bardzo prowincjonalnym, bo Jazz żyje na Księżycu. Zgadza się. A tam dobrze czują się jedynie turyści i ekscentryczni milionerzy. I jak łatwo się domyślić, chłopak nie należy i raczej nie zapowiada się, by miał kiedyś należeć, do którejś z tej grupy.  Ponieważ jednak żyje, a na koncie ma sporo długów do spłacenia, czas poświęca na nudną i mało płatną pracę.

Pewnego dnia jednak los daje mu szansę zarobienia naprawdę dużych pieniędzy. Chłopak nie waha się ani chwili i podejmuje ryzyko. Zupełnie nie zwraca przy tym uwagi, że nowe zadanie zmusza go, by wkroczył na przestępczą ścieżkę. Problemy zaczną jednak pojawiać się szybciej, niż myślał. Okazuje się, że cała sprawa ma drugie, a nawet trzecie dno. Jazz całkiem nieświadomie staje się uczestnikiem gigantycznej afery, która ma potencjalnie katastrofalne skutki. Czy uda mu się wyjść z niej cało?

Książkę pt. Artemis, której autorem jest Andy Weir, znajdziecie tutaj. Gwarantujemy, że miłośnicy science fiction nie będą zawiedzeni. Pisarz udowadnia, że wciąż jest w szczycie formy i po raz kolejny na ręce Czytelnika składa doskonałą powieść.

Przeczytaj także