Arcymag – już jest finał popularnej serii dla młodzieży od Charlie N. Holmberg

Po Papierowym magu oraz Szklanym magu nadszedł czas na finał serii Mag o Ceony Twill. Jesteście ciekawi, do czego prowadzą wydarzenia z poprzednich powieści Charlie N. Holmberg? Zamknięcie tej młodzieżowej trylogii fantasy, książkę Arcymag już możecie znaleźć na wirtualnej półce naszej księgarni.

Arcymag - już jest finał popularnej serii dla młodzieży od Charlie N. Holmberg

Arcymag Charlie N. Holmberg – czas zmierzyć się z największym wrogiem

Ceony Twill ma sekret. Skrywa go nawet przed swoim mentorem – Emerym. Z którym, tak na marginesie, już od jakiegoś czasu łączą ją bardziej zażyłe relacje. Dziewczyna nie dość, że dowiedziała się, że można zgłębiać tajniki innych rodzajów magii, to od jakiegoś czasu wie, jak to robić. Zatem trenuje w sekrecie, bo chce być kimś więcej niż papierowym magiem.

Emery, żeby udowodnić, że wbrew temu co myślą inni, nie faworyzuje Ceony, musi wysłać ją na egzamin do innego papierowego maga. Z kolei ten nie dość, że – delikarnie mówiąc – nie przepada za Emerym, to tę antypatię skrupulatnie wyładowuje na jego uczennicy.

Zatem zadnie tego testu może okazać się znacznie trudniejsze, niż Ceony przypuszczała. Poza udowodnieniem wysokiego poziomu swoich umiejętności będzie musiała przebić się przez prywatną niechęć egzaminatora.

Egzamin i groźba śmierci

Tymczasem okazuje się, że test nie jest jedynym problemem dziewczyny. Z więzienia ucieka Saraj Prendi, aka Okrutny Wycinacz. Mag w przeszłości udowodnił, że nie wzdryga się przed odbieraniem życia innym. Ze względu na przeszłość, jaka łączy go z Ceony, dziewczyna znajduje się na celowniku mężczyzny, który potrafi zabić zaledwie dotknięciem.

Co więcej, Wycinacz posługuje się jedynym rodzajem magii, jakiego Ceony nie udało się zgłębić.

Przed Ceony szereg wyzwań. Jesteście ciekawi, jak skończy się ta historia? Czy dziewczynie uda się wytropić wroga, zanim ten uderzy pierwszy? Jak zagrożenie ze strony Saraja odbije się na przygotowaniach do egzaminu? Jak Emery zareaguje, kiedy dowie się, co Ceony skrywała przed nim w sekrecie?

Książkę Arcymag, finał serii Mag możecie już kupić w tym miejscu.

Przeczytaj także