Architekci śmierci – popularnonaukowy hit

Architekci śmierci - kup na TaniaKsiazka.plArchitekci śmierci. Rodzina inżynierów Holocaustu to książka, która już pojawiła się na polskim rynku. Tytuł ten przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom literatury popularnonaukowej. Poza tym książka zainteresuje także każdego, kto interesuję się historią i II wojną światową. Autorka, Karen Bartlett, to brytyjska pisarka i dziennikarka, która współpracuje m.in. z: Sunday Times, The Times czy The Guardian. Jej książki cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród czytelników na całym świecie. Jesteście zainteresowani, czego możecie spodziewać się po jej najnowszej publikacji? Koniecznie to sprawdźcie!

Architekci śmierci – niełatwa i szokująca historia

Firma Topf & Söhne produkuje urządzenia browarnicze. Ale to nie jedyne ich zajęcie. Ponieważ zajmują się również produkcją krematoriów i instalacjami do komór gazowych. Jej klientami są browary w wielu krajach na całym świecie. Natomiast krematoria i komory gazowe zamawia SS dla obozów koncentracyjnych, przede wszystkim tych w Auschwitz, Buchenwaldzie, Dachau i Mauthausen. Co więcej, dyrektorzy firmy, Ludwig i Ernst Wolfgang Topfowie doskonale wiedzą, że ich produkty służą do mordów w niewyobrażalnej skali. Tym samym pracownicy firmy uczestniczą w praktycznych testach, podczas których zabija się ludzi w komorach gazowych i pali zwłoki w krematoriach.

Jednak ta świadomość nie robi na nikim wrażenia. Mimo że współpraca z SS jest źródłem zaledwie kilku procent obrotów firmy, ambicje rodziny sięgają bardzo wysoko. W związku z tym w Topf & Söhne wciąż powstają coraz bardziej nowatorskie projekty komór i pieców, w których można zabijać i palić zwłoki coraz większej liczby ludzi. Szalone plany zagłady, których nawet SS nie jest w stanie zaakceptować.

Karen Bartlett prezentuje czytelnikom powieść tak szokującą, że niełatwo przyjąć ją do wiadomości. To historia o rodzinie, która opracowała technologię zagłady i nie ustawała w wysiłkach, by ją udoskonalić.

Przypominamy, że książka pt. Architekci śmierci. Rodzina inżynierów Holocaustu jest już dostępna w sprzedaży na polskim rynku. Prezentowany dziś tytuł znajdziecie tutaj. Przypadnie od do gustu wszystkim miłośnikom literatury popularnonaukowej i historycznej.

Przeczytaj także