Angst with happy ending – nowa powieść dla młodzieży Weroniki Łodygi

Weronika Łodyga po świetnie przyjętej i podejmującej ważne problemy powieści Hurt/Comfort przygotowała nową i równie porywającą książkę dla młodzieży – Angst with happy ending. Już możecie znaleźć ją na wirtualnych półkach TaniaKsiazka.pl.

Angst with happy ending - okładka książki

Autorka w swoich powieściach dla młodzieży nie idealizuje świata, młodości. Przygląda się rzeczywistości przez pryzmat problemów większych niż pierwsza miłość, czy słaba ocena na teście z matematyki. Weronika Łodyga pisze o mniejszościach seksualnych, wykluczeniu, samotności, życiu w rodzinach z patologiami. Na jakich historiach skupia się w swojej najnowszej książce?

Angst with happy ending – Aleks, Anita i ich problemy

Sytuacja materialna rodziny siedemnastoletniego Aleksa nie jest najlepsza. Pieniędzy zawsze brakuje, choć jego matka daje z siebie wszystko w coraz to nowych pracach. Chłopak nie ma prawie przyjaciół, którzy byliby dla niego wsparciem.

Aleks towarzystwa szuka w Internecie. To właśnie w sieci poznaje Yuki i szybko dochodzi do wniosku, że znalazł kogoś, kto w końcu go rozumie, bratnią duszę. Bańka pryska, gdy na spotkaniu w realu okazuje się, że Yuki to nie dziewczyna, jak zakładał, tylko Beniamin — niski chłopiec o zlęknionym spojrzeniu. Aleks ma pretensję do siebie, przecież dał się nabrać…

U kresu sił…

Anita jest sąsiadką Aleksa. Dziewczyna też nie ma łatwo. Jej ojciec często zagląda do kieliszka, więc to na niej spoczywa ciężar opieki nad czwórką rodzeństwa. Ucieczką od krzyków pijanego ojca jest wsparcie Aleksa, ale nawet ono w pewnym momencie przestaje wystarczać. Anita jest już u kresu emocjonalnej i fizycznej wytrzymałości.

Aleks postanawia, że zrobi wszystko, żeby jej pomóc. Chce odłożyć na bok własne problemy, z którymi i tak niezbyt sobie radzi, i skupić się na tym, żeby wesprzeć koleżankę.

Nową powieść Weroniki Łodygi dla młodzieży możecie znaleźć w tym miejscuZ kolei tutaj przeczytacie darmowy fragment.

To książka dla tych czytelników, którzy wolą historie bliższe realnym problemom, pełne trudnych emocji.

Przeczytaj także