Andrzej Pilipiuk – mistrz polskiego fantasy

Andrzej Pilipiuk to niekwestionowany geniusz, który na koncie ma mnóstwo wciągających powieści z gatunku fantasy. Jeśli istnieje jeszcze ktoś, kto nie czytał jego książek, to z pewnością słyszał przynajmniej owo nazwisko. Pisarz obecnie jest w szczycie formy, a fani z tej okazji mają mnóstwo powodów do radości. Jeżeli faktycznie nie mieliście okazji zapoznać się z twórczością Pilipiuka, to dziś nadarza się wspaniała okazja, by owe braki nadrobić.

Andrzej Pilipiuk i jego twórczość

Kroniki Jakuba Wędrowycza, tom I Jednym z czynników, który sprawia, że autora pokochało tysiące czytelników w całej Polsce jest fakt, iż umiejętnie łączy on wiedzę historyczną z fantasy. Ponadto autor słynie z zamiłowania do serii, a te, jak wiadomo, cieszą się największą popularnością. Nikt bowiem nie lubi zbyt szybko rozstawać się z ulubionymi bohaterami, których losy śledzi się przez wiele godzin. Niecodzienną i niezwykle oryginalną praktyką pisarza jest również umieszczanie w danym tekście bohaterów z zupełnie innego cyklu. Istnieje więc wiele powodów, za które czytelnicy pokochali charakterystyczną twórczość Pilipiuka. Poniżej przedstawiamy wam sztandarowe historie, po które warto sięgnąć:

Kroniki Jakuba Wędrowycza, tom I – pierwsza część najpopularniejszej serii stworzonej przez Pilipiuka. Tytułowy bohater to już niemal kultowa postać, którą kojarzą wszyscy miłośnicy twórczości autora. Żyje on właściwie własnym życiem, a na kontynuację jego losów czekała z niecierpliwością cała rzesza fanów. Obecnie na rynku pojawiła się już 8 część przygód Wędrowycza. Bohater to dość skomplikowana, a jednocześnie prosta postać. Oscyluje gdzieś na granicy menela, pijaka, geniusza, dziwaka, rycerza i dowcipnisia. Czasem też można zaliczyć go do grona filozofów, a przede wszystkim do rzadkiego gatunku Polaków, którym się chce.

Kuzynki, tom IKuzynki, tom I – niezwykle intrygująca opowieść o trzech niezależnych kobietach, między którymi rodzi się niezwykła więź. Główna bohaterka, Katarzyna Kruszewska, próbuje ustalić miejsce pobytu swojej prababki. W rodzinie krąży bowiem legenda, że kobieta nigdy się nie zestarzała. Natomiast Stanisława Kruszewska do Polski powróciła po długim pobycie w Afryce. Obecnie pracuje jako nauczycielka francuskiego. Jest to jeden z wielu języków, jaki opanowała do perfekcji w przeciągu czterech stuleci… W tym samym czasie w Serbii, polski oddział żołnierzy ratuje szesnastolatkę, Monikę Stiepankovic, która skrywa niebezpieczną tajemnicę.

To oczywiście nie wszystko, co do zaoferowania ma Andrzej Pilipiuk. Całą jego twórczość znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!

Przeczytaj także