Alicja w krainie czasów – tom drugi już wkrótce!

9788365456236Alicja w krainie czasów. Czas opowiedziany to już drugi tom powieści z serii autorstwa Ałbeny Grabowskiej. Wszystkich fanów pisarki z pewnością ucieszy fakt, że premiera książki będzie miała miejsce już 28 września bieżącego roku.

Alicja w krainie czasów – ciąg dalszy

Bohaterką powieści jest ta sama, obdarzona niezwykłym darem, nastolatka. Tytułowa Alicja udaje się do Wiednia, by tam leczyć chorych przebywających w klinice. Nieco zagubiona i nieufna, początkowo ma trudność z odnalezieniem się w nowej rzeczywistości. Lekarze ją ignorują a nieznajomość języka nie ułatwia jej zdobycia jakichkolwiek przyjaciół. Wkrótce jednak dziewczynie udaje się przekonać do siebie nie tylko pacjentów, ale i personel. Psychoanalityk, Zygmunt Freud, który jest mistrzem w swojej dziedzinie zachęca ją, by rozpoczęła studia medyczne. Alicja wreszcie rozpoczyna normalne życie. Grono jej przyjaciół powiększa się, znajduje chłopaka o podobnych zainteresowaniach i w końcu dostaje wymarzoną pracę w Katedrze Anatomii. I kiedy w końcu jej życie nabiera barw, na świecie wybucha I wojna światowa. Wydarzenia na uczelni sprawiają, że dziewczyna już po raz kolejny zmuszona jest zmienić swoje życie.

Jest coś jeszcze. Czary, które odprawiła kiedyś matka Alicji pozwolą dziewczynie żyć tak, jak nikt dotąd.

Przypominamy, że książka Alicja w krainie czasów. Czas opowiedziany w sprzedaży ukaże się już 28 września bieżącego roku. Jest to świetna propozycja dla wszystkich, którzy długie, jesienne wieczory planują spędzić z niezwykle porywającą opowieścią. Autorka, Ałbena Grabowska, po raz kolejny zabiera czytelników w magiczną podróż pełną niezwykłych zwrotów akcji.

Przeczytaj także