Ali i Nino – nowość od Kurbana Saida!

Ali i Nino - sprawdź na TaniaKsiazka.plKsiążka pt. Ali i Nino to niezwykła historia miłosna, z którą powinna zapoznać się każda miłośniczka literatury kobiecej. Gwarantujemy, że dostarczy Wam ona mnóstwo emocji. Autorowi udało się przedstawić nie tylko romantyczną i pełną napięć historię. To także wiele ważnych i trudnych tematów, przemyconych pod pozornie lekką fabułą. Koniecznie sprawdźcie sami, jakie wyzwania staną przed bohaterami!

Ali i Nino oraz przewrotny los

Tytułowi bohaterowie różnią się od siebie jak ogień i woda. Ali jest muzułmaninem, a jego największa miłość to cisza, spokój i bezkresne pola pustyni. Nino pochodzi z gruzińskiej rodziny. To ciekawa świata chrześcijanka, która odważnie dąży do celu i chętnie rozwija swoją europejskość. Tak się składa, że oboje mieszkają w jednej miejscowości – Baku. Niewielkie miasto Azerbejdżanu leży na granicy Europy i Azji. I w tym wypadku właśnie ta granica staje się idealną metaforą tego, co łączy i dzieli parę zakochanych.

Przed bohaterami niełatwe zadanie. Dzieli ich bardzo dużo. Różnice kulturowe, poglądy i niesprzyjająca sytuacja polityczna. Los stawia Ali i Nino na jednej drodze w przeddzień Wielkiej Wojny i rewolucji październikowej. Wisząca w powietrzu katastrofa nie jest jednak w stanie stłamsić ich miłości. Para wbrew normom i tradycjom postanawia się pobrać. Jednak ślub to jedynie jeden nic nieznaczący krok. Najtrudniejsze dopiero przed nimi. Bo jak się okazuje, dzieląca ich przepaść jest znacznie większa, niż się spodziewali. Przeszkody zdają się mnożyć jakby złośliwie. To już nie tylko wojna. To religia, obyczaje i przede wszystkim rodzina.

Ta niezwykła historia rozgrywa się na początku XX wieku i odbiorcom z pewnością przypominać będzie wiele znanych opowieści miłosnych jak Romeo i Julia czy Przeminęło z wiatrem. Warto też tutaj wspomnieć o losach samej książki. Nie jest to współczesny debiut. Ali i Nino swoją premierę miała w 1937 roku. Została jednak skutecznie zapomniana, podobnie jak jej autorzy. Zgadza się – autorzy, gdyż pod pseudonimem pisarskim ukrywała się przedwojenna austriacka baronowa oraz żydowski dziennikarz.

Książkę pt. Ali i Nino znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!

Przeczytaj także