Agonia. Lekarze i pacjenci w stanie krytycznym

Agonia. Lekarze i pacjenci w stanie krytycznym - kup na TaniaKsiazka.plAgonia. Lekarze i pacjenci w stanie krytycznym to gorąca nowość, która właśnie pojawiła się w sprzedaży. Książka jeszcze pachnie drukiem, a już wzbudza niemałe emocje wśród odbiorców. Ponieważ porusza temat niezwykle ważny i na czasie, temat kondycji polskiej służby zdrowia. Tym samym, jeśli jesteście miłośnikami literatury faktu i polskich reportaży, które poruszają kwestie niezwykle ważne i nierzadko, trudne, trafiliście idealnie. Koniecznie zapoznajcie się z publikacją Pawła Kapusty i przekonajcie się sami, co takiego ma w sobie ta książka, że wzbudza tak wielkie zainteresowanie wśród czytelników w całym kraju.

Agonia. Lekarze i pacjenci w stanie krytycznym – przerażające fakty

Wyobraźcie sobie, że 2240 złotych to wypłata za ponad 80 interwencji w miesiącu. A w tym mieszczą się wyjazdy do 4 ciężkich wypadków samochodowych, 5 reanimacji i 4 osoby własnoręcznie skradzione śmierci. Okazuje się, że paragon na ludzkie życie w Polsce opiewa na 14 złotych netto za godzinę.

W prezentowanej dziś książce czytelnicy znajdą opowieści przede wszystkim ratowników medycznych, lekarzy, lekarzy rezydentów, pielęgniarek, transplantologów, funkcjonariuszy służby więziennej i oczywiście, pacjentów. Z tego, co mówią, wyłania się niepokojący obraz rzeczywistości rodem z filmu akcji. Filmu, w którym wszyscy wymienieni grają drugoplanowe role. Tak, wzrok was nie myli. Bo na pierwszym miejscu jest zawsze system. Mimo to bohaterowie książki codziennie wkładają wszystkie siły w ratowanie ludzkiego życia i próby naprawienia systemowych błędów. Z tego powodu, za wszelką cenę, czasem wbrew procedurom, walczą, by zminimalizować straty. Również w ludziach.

W swoim reportażu Paweł Kapusta podąża za ciągiem skandalicznych procedur i absurdów, które utrudniają życie nie tylko lekarzom, ale przede wszystkim pacjentom. Absurdów stanowiących często bezpośrednie zagrożenie dla ludzkiego życia, wycenianego przez urzędników niżej niż dzień pracy na kasie w supermarkecie. Lekarze chronicznie zmęczeni, lawirujący między rzucanymi przez system kłodami i popadają we frustrację. Albo po prostu wyjeżdżają na Zachód.

Książkę pt. Agonia. Lekarze i pacjenci w stanie krytycznym znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!

Przeczytaj także